Чим відкрити формат файлу DB в Windows 10

У більшості випадків формат файлу .db  є файлом бази даних. Даний формат можуть використовувати операційні системи або додатки. Наприклад, в Windows 10 є файл Thumbs.db, який відповідає за відображення мініатюр в провіднику. З цієї причини ви точно повинні знати в якому середовищі файл ".db" знаходиться, будь то microsoft access , мобільні пристрої або Windows 10 , так як набір програм для відкриття цього файлу - різний.

Файл бази даних мобільного пристрою

Телефони на iOS і Android використовують формат .db для зберігання даних програми або системних даних. Наприклад, пристрої iOS зберігають текстові повідомлення, які зберігаються в файлі sms.db. У разі системних файлів .db, я не рекомендую їх відривати, так як вони не призначені для відкриття і обробки, оскільки містять дуже важливі дані і відносяться до типу SQL, який можна відкрити за допомогою SQLLite.

Файл мініатюр Windows

Windows зберігає кешированниє ескізи зображень і фотографій в форматі .db. Операційна система використовує їх для створення мініатюр, які ви бачите при відкритті папки з фотографіями. Такі файли називаються Thumbs.db і є єдиним основним типом, який не є файлом бази даних.

  • Детальніше про Thumbs.db

Файл бази даних додатків

Наприклад, додаток Microsoft Access регулярно використовують формат файлу ".db" і можуть відкривати їх, якщо вони створені даними додатком. Skype також записує розмови в файлі .db. Також, програми Oracle, Paradox і MySQL можуть створювати даний формат файлу.

Чим відкрити .db файл?

  • SQLLite DB Browser
  • DB Explorer
  • Microsoft Access
  • Додаток Thumbs Viewer