Як очистити DNS-кеш на комп'ютері з Windows

DNS - це один з тих термінів, який ви чули кілька разів, і, напевно, знаєте, що це якось пов'язано з Інтернетом. По суті DNS (або система доменних імен) - це спосіб вашого ПК переводити імена сайтів (які люди розуміють) в IP-адреси (які розуміють комп'ютери). Ваш комп'ютер або ноутбук з Windows 10, локально зберігає дані DNS, щоб прискорити перегляд.

Навіщо чистити DNS-кеш? Одна з основних причин полягає в тому, що коли веб-сайти оновлюють свої IP-адреси, між цим і новим IP-адресою йде збереження в кеш. Це означає, що можуть бути випадки, коли сайти не працюють, тому що ваш кеш ще не адаптований до змін в Інтернеті. Тому, якщо ви виявите, що веб-сайт не працює, рекомендується очистити кеш.

Крім того, якщо ви хочете приховати свої звички, історію перегляду в Інтернеті, рекомендується очистити DNS, тому що він зберігає адреси на кожному сайті, який ви відвідуєте. Отже, якщо у вас є секретні або пустотливі таємниці в історії переглядів, читайте далі.

Як почистити DNS кеш на ПК з Windows 10

Спосіб 1 . Натисніть кнопок Win + R і введіть  ipconfig / flushdns . Ось і все, крім того ви можете цю команду ввести в командний рядок.

Win + R очищення DNS кеша

Спосіб 2 . Запустіть командний рядок і введіть  ipconfig / flushdns .

Очищення DNS кеша за допомогою CMD

Відключити кешування DNS

Якщо для певного сеансу перегляду ви не хочете, щоб ваш комп'ютер зберігав інформацію про DNS, відвідуваних вами сайтах, переглядах, то ви можете відключити його.

  • Натисніть  Ctrl + Shift + Escape , щоб відкрити диспетчер задач.
  • Знайдіть процес Dnscache у вкладці "Служби" натисніть на ньому правою кнопкою миші і зупинити.

Зупинка процесу Dnscache