Як налаштувати службу оптимізації доставки в Windows 10

Функція оптимізації доставки Windows 10 дозволяє завантажувати оновлення Windows 10 і Microsoft Store на інші комп'ютери в локальній мережі і в Інтернеті. Windows робить це за допомогою самоорганізованого розподіленого локалізованого кеша. За замовчуванням кеш оптимізації доставки використовує до 10 ГБ дискового простору (C: \) і зберігає вказаний кеш протягом трьох днів. Звичайно, якщо на вашому диску мало місця або Windows вважає це за потрібне, вона автоматично очистить кеш і звільнить місце. Більш того, у міру надходження нових оновлень Windows буде оновлювати кеш відповідно. Якщо ви вважаєте, що при оптимізації доставки використовується багато місця або недостатньо довго зберігається кеш, ви можете змінити цю поведінку за допомогою редактора групової політики або редактора реєстру Windows. Давайте розберемо, як це зробити.

Зміна розміру кеша оптимізації доставки та віку кеша за допомогою групової політики

Крок 1 . Натисніть кнопок Win + R і введіть  gpedit.msc , щоб відкрити редактор групових політик. Далі перейдіть за параметрами " Конфігурація комп'ютера "> " Адміністративні шаблони "> " Компоненти Windows "> " Оптимізація доставки ". З правого знайдіть " Абсолютний максимальний розмір кешу (у ГБ) ". Ця політика дозволяє вам встановлювати розмір кеша в гигабайтах. Клацніть по ній два рази мишкою і дотримуйтесь кроку 2.

Якщо ви віддаєте перевагу встановлювати розмір кеша в відносних одиницях, на приклад у відсотках від диска C, то знайдіть параметр "Максимальний розмір кеша (відсоток)".

Абсолютний максимальний розмір кешу (у ГБ)

Крок 2 . У новому вікні, виберіть " Включено ", і в графі параметри задайте своє значення, щоб виділити кількість місця.

Налаштування розміру кеша оптимізації доставки Windows 10

Крок 3 . Потім знайдіть параметр " Максимальний термін зберігання в кеші (в секундах) " і відкрийте властивості цього параметра натиснувши по ньому два рази мишкою.

Максимальний термін зберігання в кеші

Крок 4 . У новому вікні, виберіть "Включено" та нижче задайте час, протягом якого ви хочете зберегти кешированниє файли в секундах, і натисніть кнопки "Застосувати". Наприклад, якщо ви хочете зберігати кешированниє файли протягом двох тижнів, вам потрібно ввести 1 209 600 на поле значення.

Задати термін зберігання кешу

Крок 5 . Перезавантажте систему, щоб зміни вступили в силу. Якщо ви хочете повернутися назад, виберіть "Відключено" або "Не налаштовано Операцію" для обох політик і перезапустіть систему.

Змінити розмір кеша оптимізації доставки і вік кешу за допомогою редактора реєстру

Якщо ви є користувачем Windows 10 Home, ви можете використовувати реєстр для внесення таких же змін. Оскільки ми готові до десантування в реєстр, настійно рекомендую створити точку відновлення системи.

Крок 1 . Натисніть кнопок Win + R і введіть regedit , щоб відкрити редактор реєстру. У реєстрі перейдіть по шляху:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows

Крок 2 . На папці Windows натисніть правою кнопкою миші і " Створити "> " Розділ ", назвіть цей новий розділ  DeliveryOptimization . Якщо у вас вже є цей ключ, перейдіть до наступного кроку.

Створити розділ DeliveryOptimization

Крок 3 . Тепер виділіть створену нами папку зліва  DeliveryOptimization і з правого боку натисніть на порожньому полі правою кнопкою миші " Створити "> " Параметр DWORD (32 біти) ". Задайте ім'я новому параметру  DOAbsoluteMaxCacheSize . Це значення дозволяє вказати, скільки місця може використовувати оптимізація доставки.

Створити Dword DOAbsoluteMaxCacheSize

Крок 4 . Тепер двічі натисніть на  DOAbsoluteMaxCacheSize і насамперед виберіть " Десяткова ", а потім задайте розмір в ГБ для зберігання оптимізації доставки.

Створити місце зберігання доставки через реєстр

Крок 5 . Тепер знову натисніть правою кнопкою миші на порожньому місці і виберіть " Створити "> " Параметр DWORD (32 біти) ", назвіть його  DOMaxCacheAge.

Створити параметр DOMaxCacheAge

Крок 6 . Тепер натисніть два рази на створений параметр  DOMaxCacheAge і насамперед виберіть "Десяткова", а потім введіть кількість днів в секундах натисніть кнопку "OK". Наприклад, якщо ви хочете, щоб кеш діяв протягом двох тижнів, ви повинні ввести 1209600.

Налаштування кешу оптимізації доставки через реєстр

Крок 7 . Закрийте реєстр і перезапустіть систему, щоб зміни вступили в силу. Якщо ви хочете скинути тільки що зроблені зміни, просто видаліть значення "DOAbsoluteMaxCacheSize" і "DOMaxCacheAge" з реєстру.