504 Gateway Time-out. Що це означає і як виправити

Помилка 504 Gateway Time-out в браузері вказує, що сервер не одержав своєчасної відповіді від клієнта (користувача) і клопотання не був оброблений. Зазвичай це пов'язано з перевантаженістю сервера, який не встигає обробляти поточні HTTP запити. Наприклад, є слабкий сервер на якому знаходиться сайт, і якщо на сайт зайде 20 000 користувачів, то сервер не встигне обробити всі ці запити і видасть помилку з кодом 504 Gateway Time out.

Також може бути так, коли сайт змінює DNS сервера, то зміна в інтернеті відбувається 24 години, і поки повна зміна не відбудеться, користувач ймовірно отримає помилку 504. Варто врахувати той факт, що Windows зберігає адреси DNS локально на комп'ютері, і навіть після повної зміни DNS, помилка може відображатися, поки не буде очищено локальний список DNS адрес в Windows.

Може бути так, що помилка від перевантаження сервера була на пару секунд, але CDN сервіс Cloudflare закеширувалася сторінки з помилкою 504 Gateway Time-out і віддає користувачам цей HTTP заголовок.

Одним словом, якщо ви звичайний користувач, який зіткнувся з цією помилкою, то це не ваша вина, це проблема на стороні сервера, але деякі нижче поради допоможуть виправити помилку. Також, розберемо поради, якщо ви є власником сервера.

Якщо ви звичайний користувач

  1. Якщо сервер перевантажений, то видасть помилку 504 Gateway Time-out. В цьому випадку вам потрібно просто почекати пару хвилин і перезавантажити сторінку кнопкою F5 або Ctrl + F5.
  2. Якщо ви використовуєте проксі-сервер, то видаліть його. Відомо, що неправильні настройки проксі, можуть видавати помилку 504. Особливо це стосується безкоштовних проксі, які раніше могли працювати нормально, але в майбутнім дати збій.
  3. Якщо у сайту була зміна DNS адрес, то вам потрібно очистити список локальних DNS на своєму комп'ютері. Для цього запустіть командний рядок від імені адміністратора і введіть команду: ipconfig /flushdns.

ipconfig / flushdns

Якщо ви веб-майстер

  1. Зверніться в підтримку вашого хостингу для виявлення проблеми помилки 504 Gateway Time-out.
  2. Подивіться навантаження бази даних свого ресурсу.
  3. Подивіться кількість запитів до сервера, це можуть бути боти або Ddos атака.
  4. Якщо ви змінили DNS-адреси, то повинно пройти 24 години мінімум для їх застосування.
  5. Якщо ви використовуєте CDN як Cloudflare, то цей постачальник контенту міг закеширувати помилку. Спробуйте відключити на час, щоб переглянути.
  6. Вам потрібен більш потужний сервер, так як поточний не витримує навантаження користувачів.