Як включити всі ядра процесора в Windows 10

Напевно ви чули міф, якщо включити в роботу всі ядра процесора в Windows 10, то система стане працювати швидше. Це не вірна думка і задіяння всіх ядер не приведе ні до якого результату в продуктивності. Справа в тому, що материнські плати використовують за замовчуванням багатоядерність "All Core" в самому BIOS і система Windows 10 працює автоматично на всі ядра. Не вірите? Відкрийте тоді диспетчер задач і подивіться навантаження на всі ядра при використанні будь-яких дій в системі.

робота ядер процесора в диспетчері завдань

В першу чергу, включення всіх ядер CPU або відключення 50%, може дозволити розробнику перевірити роботу програми. Також, в деяких планшетах під управлінням Windows 10, включення всіх ядер процесора, дійсно може допомогти прискорити роботу системи, але це рідкісний виняток, яке потрібно перевірити в диспетчері завдань або самих параметрах BIOS. Цікавим моментом можна вважати і енергоефективність в ноутбки. Якщо потужний ноутбук з ненажерливим процесором, то можна відключити пару ядер, щоб збільшить роботу автономності від батареї.

Включення і відключення ядер процесора в Windows 10

Натисніть кнопок на клавіатурі Win + R і введіть msconfig .

конфігурація системи

У новому вікні перейдіть у вкладку " Завантаження ", виділіть операційну систему Windows 10, і нижче натисніть на " Додаткові параметри ". З'явиться ще одне нове вікно, де буде графа " Число процесів ". Коли галочка не встановлена, то Windows 10 працює на всі ядра автоматично. Якщо ви хочете зменшити кількості ядер, то встановіть галочку і виберіть кількості ядер CPU для роботи в системі.

Включення ядер CPU в Windows 10