Файл Windows.edb: Що це таке і як зменшити розмір?

Windows.edb - дуже популярний файл для користувачів з-за своїх великих розмірів. Він може займати до 200 Гб простору на вашому диску. І з цієї причини виникають питання, чому файл Windows.edb так багато важить? як його перемістити на інший диск? чи можна його очистити або видалити перестворює новий? Всі ці питання ми і розберемо.

Windows.edb сам по собі є індексного базою даних служби пошуку Windows. Завдяки такій індексації пошук відбувається швидше і ефективніше. Розмір файлу windows.edb залежить від кількості файлів, що є у вашій системі. Що здається логічним, оскільки чим більше у вас файлів, тим більше буде індексів. Через це цей файл займає до сотень гігабайт пам'яті, що зовсім не бажано.

Відновити індекс Windows

Крок 1 . Потрібно переіндексувати файли в системі, що і вирішить проблему зменшивши обсяг файлу Windows.edb. Щоб перебудувати індекс Windows натисніть Win + R і введіть services.msc . У службах знайдіть Windows Search , клацніть по ній два рази, щоб відкрити властивості і натисніть " Зупинити ".

зупинити службу Windows Search

Крок 2 . Після того як зупинили службу, перейдіть по шляху C: \ ProgramData \ Microsoft \ Search \ Data \ Applications \ Windows і видаліть файл Windows.edb . Буде потрібно включити приховані файли і папки, так як цей файл прихований.

нехай файлу Windows.edb

Крок 3 . Тепер потрібно перебудувати пошук. Наберіть в пошуку " Параметри індексування " і відкрийте (можна знайти в панелі управління). У вікні, що з'явилося параметрів індексу натисніть на " Додатково " і в новому вікні клацніть по " Перебудувати ". Це видалить і перебудує ваш індекс.

Windows буде потрібно якийсь час, щоб переіндексувати файли і перебудувати індекс, тому ваш пошук може бути трохи повільним.

Перебудувати індекс в Windows

Перемістити на інший диск файл Windows.edb

Якщо у вас сервер RDS або ви за допомогою пошуку шукаєте купу файлів в базі даних, то найкращим виходом буде перемістити місце зберігання цього файлу на інший локальний диск, де багато місця. Щоб змінити місце розташування файлу індексу Windows.edb, напишіть в пошуку " Параметри індексування " і запустіть. У вікні, натисніть " Додатково " і в новому вікні у вас з'явиться вибір розташування файлу Windows.edb для індексу. Натисніть на " Вибрати нове " і вкажіть шлях, де буде знаходитися цей файл.

Перемістити на інший диск файл Windows edb

Примітка: Microsoft повідомляє, що Файл Windows.edb набирає обсяги до великих, в версіях Windows 8/7 і Server 2012. Для усунення цього бага потрібно завантажити і встановити патч поновлення 2836988 Windows Server 2012 і Windows 8 Май 2013.