Хост вікна консолі що це в Windows 10

Що таке процес Хост вікна консолі? Це безпечно або вірус? Чому він працює на моєму ПК з високою завантаженням процесора, пам'яті або диска? Хост вікна консолі  або ConHost.exe однакові, але мають різні імена в різних місцях в диспетчері завдань. Вони підтримують запуск командного рядка. Це офіційна служба Microsoft, а не вірус. Давайте поговоримо.

Чи потрібен Хост вікна консолі ?

Це дійсно важливий процес. Він пов'язаний з cmd.exe (командним рядком Windows), crsrss.exe або системною службою часу виконання ClientServer. Ці процеси взаємозалежні. Це означає, що вони підтримують один одного в запуску і виконання всієї функції. Це включає в себе підтримку взаємодії з клавіатурою і мишкою, відображення тексту всередині стандартного вікна програми Win32.

Чому запускається кілька примірників процесу Хост вікна консолі ?

Як згадувалося раніше, цей процес запускається при запуску командного рядка. Тепер це включає як активні, так і неактивні вікна командного рядка. Багато інших програм, такі як Connectify, повинні запускати деякі команди командного рядка в фоновому режимі, щоб працювати як задумано. Але коли ми їх використовуємо, ми не бачимо ніякого спливаючого вікна командного рядка, але ці команди виконуються у фоновому режимі. Це вимагає, щоб хост вікна консолі виконував команди у фоновому режимі, фактично не перериваючи потік завдань користувача. Отже, багато раз програма запускає кілька фонових примірників командного рядка просто для більш ефективного виконання команд. Наприклад, ви скачували програми з торрентів і бачили функцію тихої установки, і швидке мелькання cmd при установці.

кілька процесів Conhost exe

Чи є Хост вікна консолі вірусом?

Перевірити, чи є процес, що виконується Хост вікна консолі  (Console Window Host), шкідливим чи ні, дуже просто. Коли ви знайдете процес в " диспетчері завдань ", просто клацніть правою кнопкою миші на записи і виберіть " Відкрити розташування файлу ". Якщо він відкриває шлях C: \ Windows \ System32 і вказує на файл з ім'ям conhost.exe, то вам не потрібно турбуватися. Якщо він знаходиться в будь-якій іншій папці або в іншому місці, то це може бути шкідливе ПЗ. У цьому випадку рекомендую виконати повне сканування комп'ютера за допомогою Захисника Windows або антивірусного сканера.

C: \ Windows \ System32 \ conhost.exe


Можна ще упевнитися в безпеці процесу відкривши його властивості. Клацніть в "Диспетчері задач" по процесу Хост вікна консолі правою кнопкою миші і виберіть " Властивості ". На вкладці " Докладно " переконайтеся, що авторське право належить Microsoft.

conhost.exe властивості

Хост вікна консолі споживає багато ресурсів

Якщо цей процес споживає у вас багато ресурсів, то:

  1. Спробуйте закрити всі вікна інтерфейсу командного рядка (cmd.exe).
  2. Перевірте, чи використовують будь-які додатки командний рядок для виконання завдань.
  3. Споживання великих ресурсів на протязі довгого часу, можуть бути ознакою вірусу.
  4. Завантажитеся в безпечному режимі або завантажте чистою установки Windows 10.
  5. Перевірте пошкоджені системні файли.
  6. Виконайте перевірку жорсткого диска на помилки.
  7. Перевірте заплановані завдання і подивіться, чи виконуються будь-які.
  8. Виконайте діагностику ОЗУ.