Cлужба вузла: Служба сховища станів вантажить ЦП в Windows 10

Якщо ви тільки що встановили Windows 10 і зіткнулися з проблемою сильних гальм, після відкриття Microsoft Edge, то це може бути пов'язано з тим, що C лужба вузла: Служба сховища станів  (стан сховище)  споживає багато ресурсів центрального процесора за раз. Це звичайна проблема серед недавно встановлених користувачів Windows 10. Через цієї проблеми ваш комп'ютер може зависнути, і ви не зможете нормально працювати на вашому ПК. Це також може статися при відкритті будь-якого посилання в Microsoft Edge, після установки Windows 10. Ця служба може використовувати до 90% ресурсів ЦП, і через це на вашому комп'ютері може виникнути проблема з високим завантаженням процесора.

Високе завантаження центрального процесора через служби сховища станів (State Repository)

Служба сховища станів допомагає користувачам зробити знімок (зберегти) сеансу перегляду, щоб користувач міг повернутися до цього сеансу в іншому браузері на іншому пристрої. Розберемо деякі рішення, які можуть допомогти Вам.

1. Перезапуск Служби сховища станів

Служба сховища станів включена за замовчуванням, і повинна бути включеною, щоб ви могли отримати функціональність. Щоб позбутися від проблеми, може допомогти перезавантаження служби Windows.

  • Натисніть кнопок Win + R і введіть  services.msc , щоб відкрити диспетчер служб.

служби windows


  • Знайдіть " Служба сховища станів " і натисніть на неї правою кнопкою миші, і виберіть Запустити знову .
  • Якщо параметр "Перезавантаження" в меню неактивний, двічі клацніть по цій службі і натисніть Стоп , як тільки служба зупиниться, натисніть Пуск .

Перезапуск служби сховища станів

2. Відключення і зупинка служби сховища станів

Якщо наведене вище метод не допоміг, ви можете тимчасово відключити службу сховища стану від самого диспетчера служб.

  • Зайдіть назад в диспетчер служб, як описано вище, клацніть по даній службі два рази, і натисніть Зупинити .
  • В якості альтернативи ви можете відкрити диспетчер задач (Ctrl + Alt + Del), знайти " Служба вузла: Служба сховища станів " на вкладці " Процеси" , і якщо виявиться, що завантаження ЦП висока, клацніть по службі правою кнопкою миші і виберіть "Зняти задачу ".

Зупинити службу StateRepository

3. Відновити або скинути Microsoft Edge

Іноді пошкоджений файл в Microsoft Edge може створити таку проблему. Тому ви можете скинути браузер Edge за замовчуванням.

  • Перейдіть Параметри windows > Додатки > Програми та можливості > Знайдіть у списку Microsoft Edge і Додаткові параметри .

Розширені можливості пошуку браузера Edge

  1. Натисніть Виправити.
  2. Якщо виправлення не допомогло, то натисніть Скинути .

Виправити і Скинути браузер Майкрософт Edge

4. Повторне додатків UWP

Якщо проблема не тільки в Microsoft Edge, а деякі і інші додатки, такі як "Параметри windows", викликають високий рівень ЦП, то ви можете перевстановити все вбудовані додатки UWP.