Що за файл Thumbs.db і як його видалити в Windows

Файл Thumbs.db - це прихований системний файл, який називається "кешем мініатюр" і використовується для зберігання невеликих версій зображень і відео у відповідній папці. Одна з функцій файлу thumbs.db полягає в тому, що він дозволяє швидше відображати значки зображень в провіднику Windows, оскільки ці зображення не потрібно перераховувати кожного разу, коли користувач відвідує папку. Вони створюються автоматично в тому ж каталозі, що і Популярні ескізи. Одним словом, коли ви переглядаєте фото в папці, то ви будете бачити маленьке зображення, а не порожню плитку. Давайте розглянемо нижче два приклади.

Так виглядає, коли ескізи включені і за це відповідає Thumbs.db

екзіс прикладу в Windows

Так виглядає, коли ескізи відключені і файл Thumbs.db не функціонує

екзіс прикладу в Windows без Thumbs.db

Файл Thumbs.db не є вірусом, це офіційний файл Microsoft з часів Windows XP. Ви можете безпечно видалити його і ніяких наслідків для системи Windows не буде. Також з файлом Thumbs.db може бути проблема при видаленні будь-якої папки, особливо по локальній мережі , так як файл Thumbs.db зайнятий процесом, і ви не зможете видалити цю папку. Помилки звучать наступним чином:

Папка вже використовується. Операція не може бути завершена, оскільки ці папка або файл відкриті в іншій програмі. Закрийте папку або файл і спробуйте ще раз.

Папка вже використовується

Якщо ви стикаєтеся з такою помилкою при видаленні або переміщенні папки по мережі, то потрібно почекати поки система закешірует ескізи файлів і повторити спробу. В іншому випадку ви можете вручну видалити файли Thumbs.db в каталозі, щоб вони не перешкоджали видалення або переміщення папок по мережі або на ПК. Для цього вам потрібно включити "Показати приховані файли і папки", так сам файл Thumbs.db є прихованим. Якщо ви відчуваєте проблеми з відображенням мініатюр під час перегляду або у вас помилки при переміщенні або видаленні папок, то ви можете відключити функцію кешування ескізів, тим самим файл Thumbs.db створено не буде, і заважати вам.

Натисніть Win + R і введіть control.exe folders , щоб відкрити параметри папок.

control.exe folders Параметри папок

Далі перейдіть у вкладку "Вид" і поставте галочку навпроти графи " Завжди відображати значки, а не ескізи ". Ви повинні розуміти, якщо папка не видаляється з мережі на іншому ПК через ваш, то ви повинні відключити ескізи на тому ПК. Також, при включенні цього параметра, ви не зможете переглядати зображення мініатюр.

відключити екзіси файлів