Explorer.exe - що це за процес, як виправити і перезапустити

Процес explorer.exe, він же "Провідник", є основною частиною операційної системи Windows 10 / 8.1 / 7 і служить для поліпшення графічної оболонки провідника для перемикання різних папок і файлів. Наприклад, за допомогою цього процесу ми можемо відкривати папки, копіювати і видаляти файли. Уявіть, якби це доводилося робити все через командний рядок? По суті так і з'явився процес explorer.exe.

Провідник (explorer.exe) також відповідає за оболонку панелі задач і меню пуск, які можуть з часом дати збій і не працювати. Наприклад, коли ви натискаєте на кнопку "Пуск" або "Всі параметри", то нічого не відбуватиметься і кнопки ці НЕ клікабельні. У цій ситуації допоможе перезапуск Explorer.exe в Windows. Якщо ви внесли певні зміни в інтерфейс провідника або реєстр, то вони з'являться тільки після перезавантаження, але можна просто перезапустити сам процес explorer.exe, без перезавантаження комп'ютера.

Може бути так, коли ваш ПК працює весь час, йдучи тільки в сплячої режим без виключення і перезавантаження, то процес explorer.exe може вантажити сильно пам'ять, і перезавантаження комп'ютера допоможе виправити цю проблему. Explorer.exe не є вірусом, але шкідливе ПО може замаскуватися під це ім'я процесу і вантажити вашу систему. Сам файл знаходиться по шляху C: \ Windows \ explorer.exe, якщо він в іншому місці, то це вірус.

Також цей процес може давати збій, виснути, не давати відгуку і показувати різні повідомлення про помилки, як "Помилка при системному виклику", "Помилка програми", "Системна помилка переповнення буфера" і інші помилки, пов'язані з пошкодженням системних файлів, які відносяться до explorer.exe. Давайте розберемо, всі можливі рішення, щоб виправити помилки пов'язані з explorer.exe в Windows 10/7 / 8.1.

Як перезапустити Провідник Explorer.exe в Windows 10 / 8.1 / 7

Цей спосіб допоможе в більшості випадках виправити помилки з відображенням інтерфейсу, неклікабельностью кнопок і інших помилок пов'язаних з провідником. Натисніть кнопок на клавіатурі Ctrl + Shift + Esc , щоб відкрити диспетчер задач. У вкладці "Процеси" знайдіть ім'я " Провідник ", натисніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть " Зняти завдання ".

зняти задачу провідник

У вас пропаде інтерфейс робочого столу, не лякайтеся. У диспетчері завдань натисніть на вкладку " Файл "> " Запустити нову задачу "> введіть у вікно explorer.exe і натисніть OK.

запуск explorer.exe

Виправити різні помилки з Провідником Exporer.exe в Windows 10 / 8.1 / 7

1 . Якщо у вас встановлені хмарні клієнти, як OneDrive, Яндекс Диск і інші, то вимкніть їх на час і перевірте чи вирішено проблему.

2 . Скористайтеся антивірусним сканером, як Zemana або DoctorWeb.

3 . Запустіть очищення диска від непотрібних файлів.

4 . Відкрийте "Автозавантаження" програм в диспетчері завдань і вимкніть все зайве (торент, сторонні програми і т.п.).

5. Відкрийте командний рядок від імені адміністратора і введіть команди по черзі, чекаючи закінчення процесу після кожної.

  • chkdsk /f /r /x
  • sfc /scannow
  • DISM /ONLINE /CLEANUP-IMAGE /RESTOREHEALTH

Перевірка і відновлення файлів

Explorer.exe з жовтим знаком оклику і порожнім вікном

Після перевірки вірусів в системі, може з'явиться порожнє вікно зі знаком оклику і повідомленням про помилку explorer.EXE.

порожнє вікно з повідомленням explorer.exe

В цьому випадку, натисніть Win + R і введіть regedit , щоб відкрити редактор реєстру. У реєстрі перейдіть по шляху:

  • HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows
  • Перезавантажте ПК.

реєстр виправити explorer