Що таке WDAGUtilityAccount в Windows 10?

Напевно ви зустрічали обліковий запис WDAGUtilityAccount в Windows 10 при відкритті " Локальні користувачі " або, якщо ввести в командний рядок, команду net user. Що це? Вірус? Яка роль цього облікового запису? Давайте розберемо.

net user CMD WDAGUtilityAccount

WDAGUtilityAccount ( Windows Defender Application Guard UtilityAccount ) - системна обліковий запис, який управляється і використовується Application Guard в Захиснику Windows. Обліковий запис вимкнена , якщо не включений параметр Application Guard для захисника Windows. Якщо обліковий запис працює, то це може викликати попередження при спробі видалити файл, що " Немає доступу, необхідний дозвіл адміністратора " або " Вам необхідно дозвіл іншого облікового запису - WDAGUtilityAccount ".

Згідно Microsoft, коли WDAG включений і користувач відвідує завірусованний сайт, який може виконати атаку на ваш ПК, то цей сайт відкривається в окремому контейнері на основі віртуалізації. Якщо вразливий веб-сайт робить атаки, то ці атаки не будуть успішними, оскільки він відкритий в контейнері на основі віртуалізації.

Ви можете перевірити, чи активний WDAGUtilityAccount у вашій системі. Для цього:

  • Натисніть Win + X і виберіть "Керування комп'ютером".
  • Розгорніть "Службові програми", "Локальні користувачі", "Користувачі".
  • Далі справа в списку натисніть на WDAGUtilityAccount, щоб відкрити властивості.
  • Ви побачите пункт "Відключити обліковий запис".

Обліковий запис WDAGUtilityAccount є системною, і її не рекомендується відключати. Це зроблено для вашої ж безпеки.

off on WDAGUtilityAccount