Що за папка ProgramData Windows 10

Windows 10 має багато прихованих системних папок для оптимальної працездатності самої системи і її програм. Папка ProgramData є однією з цих системних папок. У ній зберігаються всі дані UWP і Win32 програм для їх коректної роботи. Папка прихована за замовчуванням, що означає, що ви не повинні намагатися видалити її, перемістити або перейменувати.

Папка ProgramData в Windows 10 містить всі дані, настройки і призначені для користувача файли, необхідні для встановленого програмного забезпечення і додатків UWP. Більшість програм використовують цю папку як місце для кешування даних, які повинні бути доступні всім користувачам, або для настройки деяких основних параметрів. Інформація в цій папці не працюватиме для іншого ПК, який має інший набір додатків, і якщо в цій папці пропаде будь-якої файл, то програма може працювати некоректно. Цей каталог містить дані додатки для всіх користувачів, і вона пов'язана з каталогом AppData, який призначений для одного користувача.

папка ProgramData

Папка знаходиться по шляху для всіх користувачів:

  • C:\ProgramData

Дані програм для одного користувача:

  • C:\Users\Ваше Имя\AppData\Roaming

Якщо будь-яка шкідливе ПО перейменовує папку ProgramData, то користувач зазвичай не може знайти папку ProgramData і перейменувати її назад в початковий стан. Це викликано відсутністю дозволів для користувача.