Як перевірити відкриті порти в Windows 10

Всі додатки, які використовують підключення до Інтернету, використовують порти для обміну даними. При установці програми, порти відкриваються автоматично і користувач не інформується про це. Тому давайте розберемо, як перевірити відкриті порти в Windows 10 і дізнатися, що за процес (програм) прослуховує порт. Скористаємося двома командами, тому що інформація, яка потрібна, може бути різна.

Спосіб 1 . Відкрийте командний рядок від імені адміністратора і введіть netstat -ab. Це покаже список відкритих портів з ім'ям процесу.

 У списку буде вказано ім'я виконуваного файлу, який зробив запит на прослуховування порту. Цей спосіб не завжди ідентифікує процеси. На скрині нижче видно, що один процес не зміг відбитися "Неможливо отримати відомості про власника".

Перевірити відкриті порти з відображенням імені

Спосіб 2 . Відкрийте командний рядок від імені адміністратора і введіть netstat -aon. Це покаже список відкритих портів і PID.

Цією командою ми можемо ідентифікувати ім'я процесу по PID. Знайдіть порт, який вам потрібен і запам'ятайте PID .

Дізнатися PID через CMD

У нас є PID, і тепер ми можемо визначити, що за процес прослуховує порт. Відкрийте диспетчер задач натиснувши Ctrl + Shift + Esc . Перейдіть у вкладку " Подробности " і в стовпці " ВД процесу " (це і є PID ) знайдіть своє значення, яке запам'ятали. Таким чином ми дізнаємося ім'я процесу, яке прослуховує порт. Щоб знайти його розташування, клацніть по процесу правою кнопкою миші і виберіть " Відкрити розташування файлу ".

Дізнатися шлях до програми по PID в диспетчері завдань