Виправити помилку IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL в Windows 10

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL - повідомлення про помилку з'являється одночасно з синім екраном на вашому комп'ютері під керуванням Windows. Проблема в основному виникає через несумісного драйвера, стороннього антивірусного, програмного забезпечення або апаратного збою. Велика кількість користувачів стикається з цією проблемою при управлінні системою Windows 10. Також може бути приставка DRIVER, це повідомлення про помилку " DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL"Підказує, що процес або драйвер в режимі ядра спробував отримати доступ до адресою пам'яті, до якого він не містив дозволу. Як правило, причиною цієї проблеми є неправильний або пошкоджений драйвер, який переходить в неправильне місце в пам'яті. Коли місце розташування в пам'яті не дозволено , на вашому комп'ютері відображається повідомлення про помилку. У цьому керівництві ви знайдете всі можливі причини та рішення BSOD (синій екран смерті) з помилкою irql_not_less_or_equal.

Виправити помилку IRQL NOT LESS OR EQUAL для Windows 10

Ми розглянемо тут причини по порядку, а потім відповідне виправлення з кожним з них. Тому уважно дотримуйтесь вказівок в керівництві. Для новачків буде дуже складно, але досвідчені швидко виконають ці кроки і зрозуміють в чому суть.

Крок 1. Увійдіть в безпечний режим

Ви повинні входити в безпечний режим кожен раз для будь-якої зміни, будь то; оновлення драйвера або видалення програмного забезпечення. Безпечний режим завантажує операційну систему Windows без сторонніх служб. Я опишу мінімальні і швидкі дії, так як є повне керівництво як зайти в безпечний режим windows 10 декількома способами.

 1. Натисніть багато раз поспіль кнопку перезавантаження на самому комп'ютері, щоб спровокувати помилку і викликати меню діагностики процесу.
 2. Увімкніть комп'ютер, дочекайтеся поки він завантажитися максимально до помилки. Далі натисніть і утримуйте кнопку живлення на комп'ютері для повного виключення. Повторіть процедуру 3 рази, на 4 раз у вас повинно з'явиться меню відновлення.

Як тільки ви потрапили в середу відновлення, то перейдіть "Пошук і усунення несправностей"> "Додаткові параметри"> "Параметри завантаження"> "Перезавантажити" і Натисніть на клавіатурі " F4 " або цифру 4.

Пошук і усунення несправностей в системі

Крок 2. Визначте причину помилки IRQL NOT LESS OR EQUAL в Windows 10

Якщо ви хочете уникнути тривалого процесу, копання і боротьби з різними драйверами і адаптерами, ви повинні спочатку визначити причину. Засіб перегляду подій може бути зручним інструментом для визначення того, яка програма генерує помилку.

 1. Натисніть кнопку "Пуск", введіть в пошуку " перегляд подій " і натисніть Enter.
 2. Коли на екрані з'явиться засіб перегляду подій, перейдіть на Журнали Windows , потім виберіть Додаток . Перейдіть в середню колонку і переглядайте події один за іншим, які створюють помилку. Ви можете легко ідентифікувати помилку знаючи дату і час появи.
 3. Клацніть правою кнопкою миші на конкретному додатку, яке створює помилку, і виберіть " Властивості події ". У властивостях з'являться всі деталі, які вам потрібно знати для походження помилки.

Властивості помилки в перегляді подій

Крок 3. Коли помилка IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL викликана DRIVER

Якщо ви виявили несправний драйвер для irql в Windows 10 з кодами iaStorA.sys , iaisp64 sys , Netwtw04.sys , nvlddmkm.sys , ndis.sys , wrUrlFlt.sys , то потрібно видалити драйвери від відеокарти і оновити їх заново. Помилка буде виглядати з приставкою DRIVER і звучати так driver_irql_not_less_or_equal і в кінці буде помилка драйвера відеокарти від різних виробників.

1. Оновлення свій ПК з Windows 10

Перейдіть в Параметри> Оновлення та безпеку і натисніть " Перевірити наявність оновлень ", щоб отримати останнє оновлення. Зачекайте поки оновлення буде завантажено, а потім перезавантажте комп'ютер. Сподіваюся, ваш комп'ютер почне працювати нормально.

2. Оновити драйвер

 • Клацніть правою кнопкою миші значок Пуск і виберіть  Диспетчер пристроїв  в списку.
 • У диспетчері пристроїв, натисніть на вкладку  Вид , після в списку  Показати приховані пристрої . Це покаже довгий список пристроїв в диспетчері пристроїв.
 • Знайдіть пристрій, додаток яке викликало проблему і двічі клацніть по ньому. Тепер ви можете переглянути несправний драйвер пристрою. Далі клацніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть " Оновити драйвер ".
 • У наступному діалоговому вікні виберіть " Автоматичний пошук оновлених драйверів " і почекайте якийсь час для успішного оновлення.

3. Альтернативний спосіб отримати оновлений драйвер

В іншому випадку ви можете перейти на сайт виробника і отримати оновлену версію драйвера. Після завершення завантаження встановіть його на свій комп'ютер. Перезавантажте комп'ютер і переконайтеся, що помилка DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL на вашому ПК з Windows 10 не виникає.

4. Перевірте, відключений чи драйвер

Відключений драйвер також викликає помилку DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL на синьому екрані Windows 10. Тому перевірте драйвери і включіть їх в диспетчері пристроїв, якщо вони вимкнені.

5. Відкат при виникненні проблеми після оновлення драйвера

У багатьох випадках отримання оновлення драйвера пристрою стає головним фактором для цієї проблеми з синім екраном. Якщо ви оновили windows з драйверами пристроїв і у вас стала з'являтися ця помилка, то відкат драйвера допоможе вам повернуться до попередньої версії. В обох згаданих рішеннях ви можете вивчити подробиці тут, як видалити, відключити, відкотити і оновити драйвери пристроїв.

Крок 4. Відключити політику кешування запису на пристрої

Кешування запису створює синій екран з помилкою IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL на вашому комп'ютері в багатьох випадках при включенні. Тому ви повинні відключити його, щоб виправити проблему.

Відкрийте назад " диспетчер пристроїв ", натиснувши на кнопці Пуск правою кнопкою миші і вибравши зі списку. Потім в диспетчері пристроїв розгорніть список " Дискові пристрої " і натисніть нижче на вашому жорсткому диску правою кнопкою миші, і виберіть властивості . У новому вікні перейдіть у вкладку "Політика" і зніміть прапорець " Дозволити кешірвоаніе записів для цього пристрою" .

Відключити кешування запису на пристрої

Крок 5. USB-пристрій можуть бути причиною IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Підключений USB-пристрій також є великий причиною помилки IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL. Тому, якщо ви підключили будь-який пристрій з USB-кабелем до комп'ютера або ноутбука, вам потрібно його перевірити. Якщо ви вставили один кабель, просто витягніть його і запустіть комп'ютер. Але коли ви підключаєте кілька шнурів, то видаляйте їх один за іншим з USB-портів, і кожен раз перезавантажувати комп'ютер, щоб виявити винуватця. Коли помилка IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL не відбувається, значить USB-кабель або пристрій були реальною проблемою.

Крок 6. Видалення Антивірусу сторонніх розробників

Windows 10 оснащена дуже потужним антивірусом, таким як defender, Firewall, SmartScreen і контроль облікових записів користувачів. У цій ситуації ви не маєте потребу в іншому захисному програмному забезпеченні, оскільки це може створити проблеми. Сторонній антивірус конфліктує з вбудованими додатками і системою безпеки Windows 10. Таким чином, причиною IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Windows 10 може бути сторонній антивірус, встановлений на вашому ПК. Видаліть сторонній антивірус і перезапустіть систему, щоб перевірити чи з'явиться проблемний синій екран смерті.

 • Щоб видалити антивірус відкрийте "Параметри"> "Додатки", знайдіть його в списку, після чого виділіть і натисніть видалити.

Видалити сторонній антивірус в windows 10

Крок 7. Відновлення системи за допомогою точки

Якщо будь-яка з перерахованих вище рішень неефективно, то відновлення системи - кращий варіант для вас. Відновлення системи допоможе вам відкотити ваш комп'ютер на більш ранню дату і час, коли він працював відмінно. Перед початком процесу вам потрібно вибрати правильну точку відновлення (дату та час).

Наберіть в пошуку "Створення точки відновлення" і виберіть цей параметр.

Створення точки відновлення


Далі виберіть вкладку "Захист системи" і натисніть " Відновити ". Виберіть дату відкату, до якого windows 10 повинна повернуться.

Відновлення системи з точки

Крок 8. Запустити інструмент діагностики пам'яті

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Помилка Windows 10 визначає, що процес або драйвер режиму ядра роблять неприпустиму пробну версію для доступу до адресою пам'яті. Таким чином, це можуть бути проблеми з пам'яттю, які генерують BSOD на вашому ПК. Отже, використання інструменту діагностики пам'яті буде розумним рішенням.

Натисніть кнопку "Пуск" і наберіть в пошуку " засіб перевірки пам'яті windows ". У вікні, виберіть перший варіант " Виконати перезавантаження і перевірку " і перезавантажте комп'ютер. Коли комп'ютер перезавантажиться, він ретельно перевірить ОЗУ і покаже вам помилки. Якщо тест діагностики показується помилкою, це вказує на те, що проблема знаходиться у вашій пам'яті, і вам потрібно її замінити.

 • Можете ознайомиться з повним керівництвом, як діагностувати ОЗУ і виявити помилки.

Крок 9. Повернути комп'ютер в початковий стан

Тепер ви спробували майже всі інструменти для виправлення IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, тому прийшов час для відновлення системи до заводських налаштувань.

 • Відкрийте "Параметри"> "Оновлення та Безпека"> "Відновлення" і праворуч натисніть " Почати " в графі Повернути комп'ютер в початковий стан.

Скидання windows 10 в початковий стан