Помилка D3DERR_NOTAVAILABLE з кодом 0x8876086A

При спробі запустити програму або гру, яка вимагає значної графічної обробки, може з'явиться заголовок про помилку " Error creating EVR custom renderer " з поясненням d3derr_notavailable і кодом 0x8876086A . Помилка може з'являтися як в Windows 10, так і Windows 7. У більшості випадках винуватцем є старий комп'ютер на якому намагаються запустити дуже складні операції, як рендеринг відео. Також були виявлені і інші винуватці цієї помилки. Це може через застаріле DirectX або відео драйвера, несумісність самою програмою з версії Windows, конфлікт між додатками, пошкодження системних файлів. У цій інструкції про те, як виправити помилку D3DERR NOTAVAILABLE з кодом 0x8876086A в Windows.

1. Оновлення DirectX

Причина по якій ви отримуєте помилку d3derr_notavailable (8876086A), може полягати в тому, що у вашій Windows відсутні необхідні файли DLL від DirectX для обробки графічних дій.

  • Перейдіть на сайт Microsoft і скачайте DirectX.

2. Запуск в режимі сумісності

Якщо додаток або гра старе, то помилка d3derr_notavailable з кодом 0x8876086A, може з'являтися через несумісність, особливо якщо ви намагаєтеся запустити старе додаток в Windows 10.

В цьому випадку, натисніть правою кнопкою миші по ярлику і виберіть " Властивості ". Перейдіть у вкладку " Сумісність " і виберіть Windows 7 . Також встановіть галочку " Запустити цю програму від імені адміністратора ". Натисніть OK і перевірте, чи усунуто помилка d3derr.

режим сумісності Win7 адмін запуск

3. Відновити відео драйвер

Застарілий драйвер для GPU чіпа може видавати помилку "d3derr notavailable" в будь-яких версіях Windows. Варто відзначити той момент, що деякі ноутбуки можуть пост мати два графічних чіпа: зовнішня відеокарта і та, яка вбудована в процесор. В цьому випадку потрібно оновити обидві.

Натисніть Win + R і введіть devmgmt.msc , щоб відрити диспетчер пристроїв. Знайдіть і розгорніть графу " Відеоадаптери ". Натисніть правою кнопкою миші на відеокарті і виберіть " Оновити драйвер ". Якщо у вас будуть 2 відеоадаптера, то поновіть обидва.

Якщо не допомогло, то рекомендую перейти на офіційний сайт виробника відеокарти Intel, AMD або Nvidia і завантажити для своєї моделі останній драйвер.

оновити відео драйвер

4. Перевірка системних файлів

Пошкоджені системні файли можуть видавати різні помилки, в тому числі d3derr_notavailable з кодом 0x8876086A. У Windows є вбудований інструмент SFC, який автоматично сканує і виправляє системні файли, якщо такі знайдуться.

Запустіть командний рядок від імені адміністратора і введіть команду нижче:

  • sfc /scannow

Перевірка і відновлення файлів