Батарея не розпізнається на ноутбуці Asus, HP або Acer

При роботі на ноутбуці з системою Windows 10 або Windows 7 ви можете зіткнутися з повідомленням, що батарея не розпізнається. Винуватцем даної проблеми може бути як апаратний, так і програмний момент. У більшості випадках, це пов'язано з зносом самої акумуляторної батареї ноутбука або контакти погано стикаються з ноутбуком з пилу. Також, помічені і програмні випадки, як драйвер пристрою батареї, або яке-небудь стороннє ПО могло відключити батарею в диспетчері завдань. Повідомлення "Батарея виявлена" може з'явиться на будь-яких моделях ноутбука, будь-то Asus, HP або Acer. Давайте розберемо, що робити і як виправити, коли ноутбук під керуванням Windows 10 або Windows 7 видає повідомлення, що батарея виявлена.

Батарея не знайдено

1. Перевірка зарядного пристрою

Чи не працює зарядний пристрій ноутбука може не працювати належним чином. У моєму випадку, це було непомітне мікро-замикання проводів, що і знесло потім драйвери і системні файли відповідають за програмний моніторинг батареї. Якщо у вас є знайомий електрик, то нехай продзвонить ваш пристрій, або огляньте його дуже уважно самостійно. Також, якщо у вас є інше зарядний пристрій, то ви можете скористатися ним.

Зарядний пристрій для ноутбука

2. Контакти на акумуляторі

Дістаньте батарею з ноутбука і зверніть увагу на контакти як на самому акумуляторі, так і на ноутбуці. Почистіть їх від пилу і бруду, якщо такі є. Також, зверніть увагу чи контакти на на місці, не обламані або не зігнуті клеми.

контакти на батареї ноутбука

3. Драйвери

Натисніть кнопок Win + R і введіть devmgmt.msc, щоб відкрити диспетчер пристроїв. Знайдіть і розгорніть графу " Батаері ". Натисніть правою кнопкою по кожному з них і виберіть " Видалити пристрій ". Тепер вийміть сам акумулятор з ноутбука і почекайте 1 хвилину, після чого вставте його назад, а потім приєднавши зарядний пристрій. Драйвера повинні автоматично перевстановити, якщо цього не сталося, то натисніть правою кнопкою миші по порожньому полю і виберіть " Оновити конфігурацію устаткування ".

драйвер батареї ноутбука

4. Засіб усунення неполадок батаеріі

Якщо батарея не розпізнається при використанні ноутбука з Windows 10, то відкрийте " Параметри "> " Оновлення і безпеку "> " Усунення неполадок "> справа запустіть " Харчування ".

У Windows 7 перейдіть "Панель керування \ Всі елементи панелі керування \ Усунення неполадок \ Система і безпека \ Харчування".

засіб усунення неполадок харчування

5. Скидання BIOS за замовчуванням

Спілкуючись з одним з користувачів в telegram вдалося вирішити проблему за допомогою скидання BIOS за замовчуванням. Не будемо вдаватися в подробиці, що він там розганяв і намагався налаштувати, але це допомогло вирішити проблему з виявленням батареї на ноутбуці. Коли тільки включили ноутбук, то тисніть відразу безперервно кнопку DEL або F2 , щоб потрапити в параметри BIOS. На різних моделях ноутбука можуть бути і інші кнопки для входу.

Кнопки для входу в bios від виробників ноутбуків і комп'ютерів .

Як зайти в БІОС.  комбінації кнопокКнопки від виробників БІОС

Як зайти в BIOS.  (Кнопки від виробників БІОС)

Як тільки ви потрапили в BIOS, то скидання перебувати зазвичай на вкладці "Exit" під назвою " Load Setup Default ". Натисніть F10 для збереження параметрів.

Скидання на заводські настройки BIOS

6. Діагностика самої батареї

Батареї для ноутбука зазвичай служать 2-3 роки, після чого вона поступово починає втрачати ємність, скорочуючи термін служби щодня. Чи не вставляєте акумулятор в ноутбук від іншої моделі ноутбука, це може привести до сумних наслідків. Ви можете взяти з собою ноутбук в магазин, і на місці перевірити нову батарею, чи буде вона працювати чи показувати повідомлення "батарея не розпізнається".

Ви також можете діагностувати програмним шляхом ефективність акумулятора ноутбука. Запустіть для цього командний рядок від імені адміністратора і введіть команду:

  • powercfg /batteryreport

Далі перейдіть за вказаним шляхом, в моєму випадку C: /Windows/system32/battery-report.html і запустіть звіт. Ви можете скопіювати з командного рядка шлях і вставити його в адресний рядок браузера, так як звіт в html.

Діагностика батареї ноутбука

7. Технічний момент

Наприклад, ви купили ноутбук в 2020 році і хочете використовувати систему Winows 7 або навпаки, на старий ноутбук 2010 року хочете поставити Windows 10. Справа в тому, що управління батареєю у нових ноутбуків йде не через стандартний ACPI, а через свій власний девайс, на який потрібен драйвер, а офіційний драйвер тільки під Windows 10.

У цьому випадку іноді допомагає оновлення BIOS. Прошивку ви можете знайти на офіційному сайті виробника ноутбука. Я вирішив таку проблему з ноутбуком HP Pavilion 15. Ноутбук HP Pavilion 17 при використанні Windows 7 не виявляв батаерею, а при використанні Windows 8 і 10 було все добре. Оновлення BIOS ноутбука допомогло вирішити проблему в виявленням батаері.