Як змінити власника файлу або папки в Windows 10

Іноді при редагуванні файлу або папки вам буде відмовлено в доступі з повідомленням " Неможливо отримати доступ до папки ". " Вам необхідно дозвіл для виконання цієї операції ". " Запитайте дозвіл від адміністратора або TrustedInstaller на зміну цієї папки ". Справа в тому, що ви не є власником даної папки і вам потрібно призначити свої права на цю папку.

дозвіл від адміністратора комп'ютера

Адміністративні права в Windows 10 дозволяють вам змінювати безліч критично важливих аспектів в системі. Проте, якщо ви будете копати досить глибоко, ви виявите, що навіть прав адміністратора недостатньо для доступу до певних файлів і папок, або для внесення певних змін. Ці файли і папки належать TrustedInstaller, і він має пріоритет над обліковими записами адміністратора. За замовчуванням, Windows зберігає ці файли заблокованими під обліковим записом, яка створила файл або папку. Давайте розберемо, як стати власником будь-якої папки або файлу, зробити TrustedInstaller власником папки, якщо вона була змінена і ви вирішили повернути ці права. Цими самим можна виправити ряд помилок " Немає доступу до цієї папки ", "Вам необхідно дозвіл для виконання цієї операції"." Запитайте дозвіл від адміністратора або TrustedInstaller на зміну цієї папки ".

Як додати нового власника папки і файлів в Windows 10

Крок 1 . Натисніть правою кнопкою миші на папці, в якій хочете призначити або змінити власника, і виберіть властивості . Перейдіть у вкладку " Безпека " та нижче натисніть на " Додатково ". У новому вікні, зверху натисніть на лінк-слово " Змінити " і введіть ім'я свого облікового запису, після чого натисніть правіше " Перевірити ім'я ". Якщо помилок не буде і ви вказали правильне ваше ім'я, то воно з'явиться з нижньому підкресленням. Якщо ви не пам'ятаєте або не знаєте ім'я, то натисніть нижче на " Додатково " і дотримуйтесь нижче вказівкам.

Задати власника папки

Після натискання кнопки Додатково

Як тільки ви натиснули на додатково, у вас з'явиться вікно зі списком користувачів і груп. Натисніть праворуч на " Пошук " і нижче в наданому списку, виберіть своє ім'я.

Пошук власника зі списку

Крок 2 . Далі з'явиться вікно в якому ви вже власник даної папки, але потрібно встановити галочку " Замінити власника подконтейнеров і об'єктів ", щоб всі вкладені файли в цій папки змінилися.

Замінити власника і подконтейнеров

Крок 3 . Якщо після вище зробленого, ви не можете перемістити або видалити папку, то потрібно успадкувати цю папку з файлами. Натисніть назад по цій папці правою кнопкою миші і виберіть " Властивості ". Перейдіть у вкладку " Безпека " та ми тут бачимо, що власник з повним доступом заданий, але папку все рівно не можна видалити. Натискаємо нижче на " Додатково ".

Повні права доступу облікового запису

Крок 4 . У новому вікні ми можемо помітити графу "успадкував від" і порожньо. З цієї причини ми і не могли видалити папку. Щоб успадкувати, поставте нижче галочку на " Замінити всі записи дозволів дочірнього об'єкта успадкованими об'єктами від цього об'єкта " і натисніть трохи вище на " Включення успадкування ". Тепер у вас повний доступ до цієї папки.

Ви також можете задати доступ цьому власнику натиснувши по ньому два рази в графі "Елементи дозволів" і вибрати права доступу.

Включити спадкування папки

Як зробити TrustedInstaller власником папки

Якщо у вас був власник папки TrustedInstaller і ви його замінили на своє ім'я облікового запису, а потім захотіли повернути назад права TrustedInstaller, або просто хочете поставити власника TrustedInstaller, то розберемо як це зробити.

Крок 1 . Натискаємо правою кнопкою миші по папці, який потрібен власник TrustedInstaller, і вибираємо властивості . Далі переходимо у вкладку "Безпека" та нижче тиснемо " Додатково ". У новому вікні зверху натискаємо на " Змінити " і вводимо ім'я NT SERVICE\TrustedInstaller, після чого натискаємо " Перевірити ім'я " і OK.

зробити власника TrustedInstaller

Крок 2 . У новому вікні ви вже помітите, що власник змінений на TrustedInstaller. Поставте галочки навпроти пунктів " Замінити власники подконтейнеров і об'єктів " і " Замінити всі записи дозволів дочірнього об'єкта успадкованими об'єктами від цього об'єкта " і натисніть " Застосувати ". Чи не закривайте вікно, а натисніть на " Додати ", щоб задати права доступу.

Додати в елементи дозволу TrustedInstaller

Крок 3 . Як тільки натиснули " Додати " у вас з'явиться ще одне нове вікно. Натисніть зверху на " Виберіть суб'єкт ", введіть ім'я в поле NT SERVICE\TrustedInstallerі натисніть на " Перевірити ім'я ", після чого "OK". Тепер поставте галочку в самому низу " Застосовувати ці дозволи до об'єктів і контейнерів лише всередині цього контейнера ". Далі відзначте галочками " Загальні дозволу ", зазвичай це повний доступ і відзначено все.

дозвіл прав доступу TrustedInstaller


Дивіться ще:

  • WindowsApps: Що це за папка і як її видалити в Windows 10
  • Як видалити папку Windows.old
  • Що за файл Hiberfil.sys і як Видалити його в Windows 10, 7
  • Неможливо отримати доступ до сайту і знайти DNS-адресу сервера
  • Панель Nvidia: Доступ заборонений. Чи не вдалося застосувати настройки до системи