Як виправити помилку dxgmms1.sys на синьому екрані

Код помилки dxgmms1.sys на синьому екрані може з'являтися як в Windowsd 10, так і в Windows 7. Сам файл dxgmms1.sys є драйвером і відповідає за роботу графічних процесів. Основні причини помилки dxgmms1.sys - застарілий драйвер відеокарти, інтегрований GPU дає збій або пошкодження системних файлів. У цій інструкції про те, як виправити помилку dxgmms1.sys на синьому екрані в Windows 10/7.

1. Поновити драйвер відеокарти

У більшості випадках застарілий драйвер для графічного чіпа (GPU) викликає помилку dxgmms1.sys в Windows 10/7. Потрібно просто оновити драйвер відеокарти. Для цього перейдіть на офіційний сайт виробника відеокарти Nvidia, AMD або Intel, і скачайте останню версію драйвера. Якщо ви зіткнулися з проблемою на ноутбуці, де є інтегрована графіка (процесорна) і виділена відеокарта, то вам необхідно оновити обидва драйвера. Раджу скористатися спеціальними утилітами від виробника відеокарт, так як вони автоматично визначать архітектуру комп'ютера, завантажать потрібний і встановлять. Перезавантажте комп'ютер або ноутбук після установки драйвера.

  • Nvidia GeForce Experience
  • AMD Radeon Adrenalin
  • Intel Driver Assistant

Може бути корисно : як повністю видалити відео драйвер.

2. Відключити вбудовану графіку

Якщо ви використовуєте ігровий ноутбук, то там швидше за все зовнішня графіка і інтегрована. В цьому випадку процесорна графіка може викликати помилку dxgmms1.sys на синьому екрані в Windows. У більшості випадках помилка помічена при використанні Intel HD 4000 або більш старого. Потрібно відключити вбудовану графіку процесора за допомогою диспетчера пристроїв.

Натисніть кнопок Win + R і введіть devmgmt.msc , щоб відкрити диспетчер пристроїв. Розгорніть графу " Відеоадаптери " і визначте вбудовану графіку процесора. Натисніть правою кнопкою миші і виберіть " Відключити пристрій ". На малюнку нижче у мене 1-но пристрій графіки, але у вас буде два, наприклад, Intel HD (вбудована) і Nvidia Gforce (зовнішня).

відключити вбудовану графіку процесора

3. Перевірка цілісності системних файлів

Відкрийте командний рядок від імені адміністратора і введіть команду нижче:

  • sfc /scannow

Перезавантажте ПК.

Перевірка і відновлення файлів

4. Діагностика RAM

Оперативна пом'яти може бути пошкоджена як механічно так і програмно. Натисніть Win + R і введіть mdsched.exe , далі дотримуйтесь інструкцій на екрані і після перезавантаження почнеться аналіз помилок в оперативній пам'яті і автоматичне виправлення, якщо це буде можливо.

Діагностика ОЗУ mdsched exe

Якщо вище метод не допоміг або діагностика видала помилку в оперативній пам'яті, то спробуйте ручні методи:

  1. Вимкніть повністю ПК або ноутбук. Витягніть з розетки і дістаньте акумулятор.
  2. Протріть слоти оперативної пам'яті спиртом. Зачекайте поки слоти висохнуть.
  3. Вставте пам'ять назад і перевірте помилку. Якщо нічого, то пункт 4.
  4. Поміняйте планку оперативної пам'яті в інший слот, якщо коштує 2 з 2, то дістаньте одну і міняйте місцями, так само і з другої планкою.

5. Оновити DirectX

Іноді застарілі або відсутні компоненти DirectX можуть видавати різні помилки, які пов'язані з графікою. Помилка dxgmms1.sys не виняток. Спробуйте перейти на офіційний сайт Microsoft і завантажити останню версію DirectX для кінцевого користувача.

  • завантажити DirectX