Виправити помилку DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED

Помилка DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED виникає коли відеокарта не може нормально працювати на комп'ютері. Помилка може виникати з різних причин і містити різний вигляд повідомлень про помилки, але вказаний код помилки буде однаковий скрізь. У більшості випадках помилка з'являється через розгону комп'ютера. У цей момент відеокарта може нагріватися і відключатися на пару часткою секунд. Також, якщо ви запускаєте гру, то вона не може синхронізуватися з графічною картою. Ця проблема зазвичай виникає, коли ви граєте в такі ігри, як Battlefield, Arma, Crysis. У цій інструкції будуть показані способи, щоб вирішити помилку DXGI ERROR DEVICE REMOVED.

1. Відключення згладжування

Відкрийте програмне забезпечення від виробника відеокарти Nvidia, AMD або Intel. Я буду показувати приклад на панелі управління Nvidia. Перейдіть "Параметри 3D"> "Управління параметрами 3D"> праворуч знайдіть всі пункти " Згладжування " і відключіть їх. Перезавантажте комп'ютер і перевірте помилку.

відключити згладжування в панелі Nvidia

2. Відключення ShadowPlay

Nvidia ShowPlay (внутрішньо-ігровий оверлей, відома як Nvidia Share) - утиліта запису екрану, представлена ​​в додатку GeForce Experience. Незважаючи на потрібний функціонал для геймерів, ця утиліта споживає досить ресурсів відеокарти, і як повідомляли багато користувачів, що відключення Nvidia ShowPlay дозволило виправити помилку DXGI ERROR DEVICE REMOVED.

Відкрийте програму GeForce Experience в якості адміністратора, натисніть параметри (іконка шестерінки) і перейдіть у вкладку " Загальні ". Знайдіть " внутрішньо-ігровий оверлей " і відключіть його. Може називатися як Nvidia ShowPlay або Nvidia Share.

відключити внутрішньо оверлей в Nvidia

3. Перевірка обладнання та охолодження

Процесор відеокарти GPU вимагає точного охолодження. Будь-які перевищують норми 5-10 градусів можуть перегрівати відеокарту і видавати помилку DXGI ERROR DEVICE REMOVED. Вам слід змінити налаштування охолодження графічного процесора як мінімум на 70% і пробувати збільшувати, якщо буде помилка. Ви можете скористатися стороннім додатком як MSI Afterburner або NVIDIA Inspector , але тільки на час, щоб перевірити помилку.

Насамперед, зніміть кришку ПК і подивіться чи не забита відеокарта грудками пилу, очистіть вентилятор карти від пилу. Якщо комп'ютер стоїть у щільному місці, то спробуйте його поставити на стіл, щоб потоку повітря вистачало, і він не відбивався від стін і не задував назад тепле повітря.

4. Відкат розгону

Якщо ви розігнали графічний процесор за допомогою будь-яких утиліт, то спробуйте відкотити всі параметри назад в нормальний стан. Переконайтеся, що розгін також відключений в BIOS, перш ніж знову запускати гру або програму.

5. Оновити драйвер

  1. У даліте повністю драйвер відеокарти Nvidia, AMD або Intel.
  2. Зайдіть на сайт виробника і скачайте останню версію.

6. DirectX

Швидше за все, DirectX вже встановлений на вашому комп'ютері, але може бути не оновлено до останньої версії. Ви можете завантажити пакет з офіційного сайту Microsoft. Крім того, ви також повинні переконатися, що на вашому комп'ютері встановлено останню версію Visual Studio Redistributables і .NET Framework.

7. Виправлення значення реєстру (TDR)

TDR перевіряє, чи дає відгук ваша відеокарта. Якщо відеокарта не відповідає на TDR протягом двох секунд, Windows 10 автоматично передбачає, що обладнання зависло, і змушує його "заново форматувати процес". Це зроблено для того, щоб запобігти зависання всього комп'ютера, як це було в Windows XP.

Натисніть Win + R і введіть regedit , щоб відкрити редактор реєстру. Далі перейдіть по шляху:

  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers
  • З правого боку натисніть на порожньому полі правою кнопкою миші " Створити "> " Параметр DWORD 32 біта ".
  • Задайте ім'я TdrLevel і задайте значення 0 .
  • Перезавантажте ПК.

Щоб повернути як було, просто видаліть значення TdrLevel в реєстрі.

TdrLevel відгук відеокарти