Пам'ять не може бути READ або WRITTEN в Windows

Коли в системі Windows не вдалося прочитати інструкцію з вказаною пам'яті, то користувач отримає помилку, що пам'ять не може бути read або written. У Windows 10 дана помилка рідкість, найчастіше її можна було зустріти в Windows XP або Windows 7 з кодом 0x00000000. Помилка відбувається коли програма, системний файл або драйвер звертається з своєї інструкцією до фізичної пам'яті ОЗУ і не може прочитати потрібні дії в певних фрагментах пам'яті. Винуватцем, коли пам'ять не може бути read або written, можуть бути пошкоджені системні файли, планки ОЗУ пошкоджені, нестача віртуальної пам'яті або сама програма встановилася криво. Давайте розберемо, як вирішити проблему з читанням пам'яті read або written.

Пам'ять не може бути READ або WRITTEN

1. Сканування на віруси

Скористайтеся антивірусним сканером як Zemana або Dr.Web. Якщо система заражена шкідливою програмою, то інструкції в пам'яті можуть не читатися і викликати різні помилки .

2. Сторонній антивірус

Якщо ви використовуєте сторонній антивірус, то вимкніть його і подивіться чи усунуто помилка з пам'яттю "read" або "written". Якщо роботу відновлено, то варто задуматися про зміну антивірусного ПО.

3. Пошкоджені системні файли

Пошкоджені системні файли, які звертаються до фізичної пам'ять можуть видавати цю помилку, так як адреса системного файлу буде модифікований і не прочитає в ОЗУ. Запустіть командний рядок від імені адміністратора і введіть дві команди по черзі, щоб відновити системні файли.

  1. sfc /scannow
  2. DISM /ONLINE /CLEANUP-IMAGE /RESTOREHEALTH

Запуск SFC в CMD

4. Ізоляція ядра в захисника

Функція ізоляція ядра може не давати доступ до пам'яті програм, драйверів або системних файлів, що призведе до помилки " Пам'ять не може бути READ або WRITTEN ". Відкрийте вбудований антивірус "Безпека Windows" і перейдіть в графу "Безпека пристрою". Далі відключіть " Цілісність пам'яті ", якщо вона була включена.

цілісність пам'яті в безпеки Windows

5. Установка .Net Framework

Якщо інструкція за адресою 0x79259769, посилається на пам'ять за адресою 0x00000008 і не може бути read або written, то старі програми можуть використовувати застарілий NET Framework 1.1, який і буде створювати перевантаження ОЗУ, що і призведе до помилки. Перейдіть на сайт Microsoft і скачайте останню версію NET Framework. В даний момент це 4.8.

6. Віртуальна пам'ять

Брак віртуальної пам'яті може викликати помилку, коли пам'ять не може бути read або written, якщо запустити ненажерливу програму або гру. У даній ситуації, збільшення віртуальної пам'яті може вирішити дану проблему.

Натисніть кнопок на клавіатурі Win + G і введіть sysdm.cpl , щоб швидко відкрити властивості системи. Перейдіть у вкладку "Додатково", натисніть "Параметри" і в новому вікні перейшовши у вкладку "Додатково", натисніть " Змінити ".

змінити файл підкачки

Далі у вас два шляхи:

  1. Якщо у вас не стоїть галочка "Автоматично вибирати обсяг файлу підкачки", то встановіть галочку. Диск C, де встановлена ​​Windows, повинен бути заданий за вибором системи.
  2. Якщо 1 спосіб не допоміг вирішити проблему, то задайте вручну пам'ять, беручи значення знизу.

Якщо ви хочете досконально розібратися, як правильно налаштувати і які розміри задавати віртуальної пам'яті, то прочитайте це керівництво по файлу підкачки.

ОЗУ віртуальна пам'ять задати

7. Автозавантаження

Якщо під час завантаження комп'ютера запускаються багато програм, то може бути нестача пам'яті. У Windows 10 відкрийте диспетчер задач натиснувши поєднання клавіш Ctrl + Shift + Esc і перейдіть у вкладку "Автозавантаження". Далі виберіть програми, які не сильно вам потрібні і натисніть "Відключити".

У Windows 7 і XP натисніть Win + R і введіть msconfig , перейдіть у вкладку "Автозавантаження".

автозапуск програм відключити

8. Чистий завантаження

Виконання чистої завантаження Windows дозволить вам виключити винуватця даної помилки як системні служби. Якщо в цій завантаженні у вас не буде помилки, то винуватець буде програма, драйвер і все стороннє, що не пов'язане з системними файлами. Я детально описував, як зробити нове завантаження Windows 10.

9. Оновлення систему

Оновлення систему Windows до останньої версії через параметри центру оновлення. Пам'ятайте, якщо ви використовуєте Windows скачала з торрента, то в ній можуть бути віруси вже з дозволеними правами і урізані системні компоненти, які не зможуть працювати правильно.

10. Діагностика RAM

Помилки в оперативній пам'яті можуть викликати помилку "пам'ять не може бути written або read". Дотримуйтесь цього керівництву по діагностиці RAM, щоб перевірити помилки і виправити їх.

Якщо помилка не усувається, то проблема може бути фізична в самій планці ОЗУ. Спробуйте поміняти місцями планки, і вставляти їх по черзі в різні роз'єми.