Файл Opencl.dll відсутня в Windows 10 - Як виправити?

Коли ви запускаєте гру або програму в Windows 10, то можете зіткнутися з помилкою "Opencl.dll відсутня, пошкоджений або знайдений". Так як файл Opencl.dll пов'язаний з обробкою графіки, ви можете виявити помилку кожен раз після оновлення драйверів як Nvidia або AMD. Це пов'язано з тим, що установник драйвера виробника відеокарти автоматично перезаписує існуючий файл opencl.dll, своїм власним. Помилка може виникати коли сам файл opencl.dll відсутня в системі Windows 10/7 або пошкоджений. Не рекомендую завантажувати файл Opencl.dll зі сторонніх джерел, так як в більшій мірі він може виявитися вірусом. У цій інструкції про те, як вирішити проблему, коли файл Opencl.dll відсутня, не знайдений або пошкоджений. Почну з більш легких соспобов, закінчуючи радикальними методами.

1. Перевірка пошкодженого Opencl.dll файлу

У всіх версіях Windows існує вбудований інструмент по перевірки і відновлення системних файлів. Запустіть командний рядок від імені адміністратора і введіть команди нижче, чекаючи закінчення процесу після кожної.

  1. sfc /scannow
  2. DISM /ONLINE /CLEANUP-IMAGE /RESTOREHEALTH

Якщо у вас буде написано, що відновлення не вдалося, то файл логів сканування знаходиться по шляху C: \ Windows \ Logs \ CBS \ CBS.log. Ви його можете прикріпити в коментарі, я подивлюся.

Перевірка і відновлення файлів

2. Відновлення з образу

Якщо вище не допоміг спосіб, то відновимо з образу ISO. Microsoft поставляє свій власний SysWOW64 \ opencl.dll через жорстке посилання WinSxS, але драйвери NVIDIA можуть перезаписувати цей файл. Виконайте нижче три пункти:

  1. Змонтуйте ISO образ на флешку або віртуальний диск з Windows 10.
  2. Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:esd:D:sourcesinstall.esd1WindowsWinSxSwow64_microsoft-windows-r..xwddmdriver-wow64-c_31bf3856ad364e35_10.0.10586.0_none_3dae054b56911c22
  3. sfc /scannow

Відновлення з образу

3. Драйвер відеокарти

Потрібно видалити драйвера відеокарти і встановити останню версію скачавши з сайту виробника відеокарти. Скористайтеся керівництвом, як повністю видалити драйвера відеокарти Nvidia, AMD, Intel. Після видалення драйвера, зайдіть на сайт виробника, скачайте останню версію.

4. Де скачати Opencl.dll і куди кидати?

Не завантажуйте файл Opencl.dll зі сторонніх джерел. Ви його можете взяти на другому комп'ютері або ноутбуці, це буде безпечніше. Можете попросити, щоб один скинув, за умови, що у нього комп'ютер в безпечному стані і ви в цьому впевнені. Файл Opencl.dll знаходиться двома шляхами:

  • C: \ Windows \ System32
  • C: \ Windows \ SysWOW64

розташування файлу Opencl.dll