Як перетворити MBR диск в GPT

Таблиця розділів описує розділи диска і допомагає вашій системі знаходити потрібні вам файли. Ваша система Windows використовує  головний завантажувальний запис (MBR)  або  таблицю розділів GUID (GPT) в залежності від віку (версії) операційної системи і прошивки вашої системи. Іноді необхідно перемикатися між MBR і GPT, але для цього вам потрібно спочатку відформатувати диск. Використання традиційних інструментів, таких як Управління дисками Windows і командного рядка призводить до постійної втрати даних, якщо ви не виконаєте резервне копіювання. Але тепер є два інструменти, які ви можете використовувати для безпечного зміни таблиці розділів без втрати даних. Давайте подивимося, як ви можете перетворити ваш MBR-диск в GPT, не втрачаючи дані на жорсткому диску.

MBR проти GPT

Перш за все, розглянемо відмінності між MBR і GPT, і чому деякі системи використовують одну, а інші другу.

MBR

MBR є більш старим і тому сумісний з більш широким спектром систем. MBR був розроблений для ПК IBM, і був основним вибором таблиці розділів для машин Windows. У MBR бере своє ім'я зі свого місця розташування на початку диска, що містить завантажувач для операційної системи і інформацію про розділи дисків. MBR працює тільки з дисками розміром до 2 ТБ. Диск MBR може мати тільки чотири основні розділи . Це було добре, коли 2 ТБ були рідкістю, але тепер ви можете взяти 8-терабайтний диск.

GPT

GPT є новішим. GPT тісно пов'язаний з UEFI (графічний bios) модернізують стару альтернативу BIOS. Таблиця розділів GUID привласнює кожному розділу на вашому диску  глобально унікальний ідентифікатор (GUID) , який є 128-бітовим номером для ідентифікації тільки вашого обладнання. З правильними налаштуваннями диск GPT на 256 ТБ буде працювати нормально. В системі Windows, жорсткі диски GPT можуть мати до 128 різних розділів без використання розширеного розділу. Ще одна істотна відмінність полягає в тому, що накопичувачі GPT зберігають завантажувальні дані. На відміну від диска MBR, GPT-диск зберігає кілька копій завантажувальних даних на декількох розділах, що значно полегшує відновлення системи.

сумісність

Не всі версії Windows можуть завантажуватися з диска GPT, причому багато хто з них вимагають систему на основі UEFI (новий bios).

  • Для 64-розрядних версій Windows 10, 8 / 8.1, 7 і Vista потрібно, щоб на платформі GPT завантажувалася система на основі UEFI (новий bios).
  • Для 32-розрядних Windows 10 і 8 / 8.1 потрібно, щоб система на основі UEFI завантажувалася з диска GPT.
  • 32-розрядної версії Windows 7 і Vista не можуть завантажуватися з диска GPT.

Інші операційні системи також використовують системи GPT. Наприклад, Apple використовує GPT, а не таблицю Apple Partition Table (APT). Крім того, Linux має вбудовану підтримку GPT-накопичувачів.

Як перетворити MBR диск в GPT без втрати даних

GPT - це більш сучасний тип таблиці розділів пропонує краще відновлення і велику універсальність. Довгий час перетворення з диска MBR на диск GPT означало форматування всього жорсткого диска, як частина процесу перетворення. Але тепер є два інструменти, які ви можете використовувати для безпечного перетворення вашого диска без втрати даних. Перед перетворенням диска необхідно виконати одну остаточну перевірку. Чи підтримує ваш комп'ютер UEFI? Якщо немає, ваше обладнання не реєструватиме диск після перетворення, і якщо ви конвертуєте завантажувальний диск (системний), то у вас не буде доступу до вашої операційної системи і робочого столу.

MBR2GPT

Засіб MBR2GPT від Microsoft вже знаходиться у вашій системі, як частина оновлення для розробників Windows 10. Інструмент в першу чергу призначений для системних адміністраторів, яким доводиться розгортати установки Windows 10 на великій кількості комп'ютерів. Однак ви можете використовувати його для перемикання вашого MBR-диска на GPT з мінімальними проблемами.

Крок 1 . Спочатку дізнайтеся номер вашого конвертованого диска і його поточний розділ таблиці. Для цього наберіть в пошуку пуску " Керування комп'ютером " і виберіть натиснувши по ньому. У вікні, що з'явилося, перейдіть до розділу " Керування дисками " і запам'ятайте номер жорсткого диска, в моєму випадку (Диск 0), який хочете перетворити. Далі натисніть на цьому диску правою кнопкою миші і виберіть властивості . У новому вікні перейдіть у вкладку Тома і перевірте поточний стиль розділів.

Перевірити який розділ на жорсткому диску

Крок 2 . Наберіть в пошуку командний рядок і натисніть на неї правою кнопкою миші, далі Запустити від імені адміністратора . Тепер перевіримо чи підходить диск чи ні для перетворення. Введіть:

  • mbr2gpt /validate /disk:0 /allowFullOS

Валідація займе всього декілька хвилин. Якщо диск не відповідає вимогам перетворення, ви отримаєте повідомлення про помилку.

валідація диска

Тепер поставимо команду для перетворення. У тому ж командному рядку вводимо команду:

  • mbr2gpt /convert /disk:0 /allowFullOS

конвертація MBR в GPT

Крок 3 . Тепер необхідно змінити свою прошивку (bios) для завантаження в режим UEFI. Після перезавантаження системи, увійдіть в параметри UEFI (він же БІОС) і змініть тип завантаження на режим UEFI . Так як різновидів БІОС і UEFI дуже багато, вам доведеться подивитися в google картинках, як змінити режим завантаження UEFI. Тепер ви перетворили свій старий MBR-диск в GPT-диск.

змінити режим завантаження UEFI