Як дізнатися, яка Відеокарта стоїть на комп'ютері

Відеокарта є одним з найбільш важливих компонентів ПК для геймерів. Якщо ви захочете пограти в яку-небудь гру, то побачите список рекомендованих вимог до цієї гри, і основним компонентом в цьому списку є відеокарта. Для досвідчених користувачів не секрет яка відеокарта у них коштує, вони точно знають, що купували. Що робити, якщо ви початківець геймер? Або просто вирішили пограти в гру і не знаєте чи потягне у вас відеокарта? З цієї причини ми і розберемо, як дізнатися яка відеокарта стоїть на комп'ютері або ноутбуці під керуванням Windows 10 і Windows 7.

Як визначити модель відеокарти на комп'ютері або ноутбуці

Перші два способи підійдуть для Windows 10 / 8.1, а останні три для Windows 7.

1 Спосіб . Натисніть кнопок Shift + Ctrl + Esc , щоб відкрити "Диспетчер завдань". Далі перейдіть у вкладку " Продуктивність " і виберіть зліва в стовпці графу " Графічний процесор " (GPU). Вам буде надана інформація про відеокарту, в моєму випадку це NVIDIA GeForce GTX 650. Також є інформація про розмір ОЗУ відеокарти, версія драйвера, DirectX.

Інформація про відеокарту диспетчер задач Windows 10

2 Спосіб. Натисніть в порожній області робочого столу правою кнопкою миші і виберіть в контекстному меню " Параметри екрану ". Далі у вас відкриються параметри, упевніться, що зліва обрана рядок " Дисплей " і праворуч перегорніть вниз і натисніть на посилання " Додаткові параметри дисплея ". У новому вікні вам буде показана, яка відеокарта у вас стоїть, і на якому моніторі, якщо їх декілька.

інформація про відеокарту через параметри Windows 10

3 Спосіб . Натисніть Win + R   і введіть dxdiag , щоб відкрити діагностичний інструмент DirectX. Перейдіть у вкладку " Екран " і ви побачите назву своєї відеокарти.

діагностичний інструмент DirectX

4 Спосіб . Відкрийте командний рядок і введіть команду нижче, щоб визначити, яка відеокарта стоїть на комп'ютері.

  • wmic path win32_VideoController get name

Дізнатися модель відеокарти через CMD

5 Спосіб . Натисніть Win + X   і виберіть зі списку " Диспетчер пристроїв ". Далі в списку знайдіть графу " Відеоадаптери " і розгорніть її. У розгорнутому списку, вам буде показана модель відеокарти.

Графічний відео драйвер