Виправити помилку BlinitializeLibrary failed 0xc00000bb в Windows 10

Один користувач надіслав мені свою проблема, точніше помилку з якою він зіткнувся. Його комп'ютер під час першого завантаження не може завантажуватися і видає помилку BlinitializeLibrary failed 0xc00000bb при використанні системи Windows 10. Цей код помилки означає, що материнська плата відновила значення за замовчуванням через проблеми в BIOS. По суті, ця помилка не належить до самої Windows 10, вона може бути і на Windows 7 / 8.1 з різними конфігураціями ПК.

Як виправити BlinitializeLibrary failed 0xc00000bb в Windows

Помилка BlinitializeLibrary failed 0xc00000bb може відбуватися через безпечного завантаження , пошкоджені сектора завантажувача , пошкоджений реєстр, Above 4G Decoding і SSD диск .

1. Відключення безпечного завантаження

Безпечне завантаження - це додатковий рівень захисту від шкідливих програм та руткітів, але, як відомо, вона викликає безліч інших проблем, включаючи цю конкретну помилку. Якщо ви використовуєте клонований SSD / HDD або розігнані частоти процесора, то ви з більшою ймовірністю виведіть помилку. В цьому випадку потрібно відключити безпечну завантаження через настройки BIOS або UEFI.

Крок 1 . Як тільки комп'ютер почне завантажуватися, то натискайте кнопку F2 або DEL , щоб увійти в BIOS або UEFI.

У цій статті є безліч марок ноутбуків і ПК, що потрібно натиснути, щоб увійти в BIOS.

Крок 2 . У биосе знайдіть параметр Secure Boot і відключіть його, вибравши Disable . Натисніть F10, щоб зберегти задане значення. Ви повинні розуміти, що BIOS у всіх різний і не зможу точно вказати де цей параметр знаходиться, але зазвичай він може розташовуватися в System ConfigurationBoot , Authentication або Security .

Secure Boot BIOS

2. Відновити завантажувач

Помилка BlinitializeLibrary failed 0xc00000bb може виникати через основної проблеми із завантаженням. Найбільш ефективним способом вирішення цієї проблеми є виправлення всієї послідовності завантаження за допомогою Bootrec.exe - вбудованої утиліти Windows, здатної виправити головний завантажувальний запис, послідовність завантаження і дані конфігурації завантаження.

Крок 1 . Вам потрібно створити настановну флешку з Windows і завантажитися з неї. Розрядність x32-x64 і бажано версія, повинні бути однаковими. Як тільки дійдете до пункту установки, то натисніть знизу на " Відновлення системи ".

Відновлення системи при установки Windows 10

Крок 2 . Перейдіть " Пошук і усунення несправностей "> " Додаткові параметри "> " Командний рядок ".

Перед запуском командного рядка, спробуйте вибрати " Відновлення при завантаженні ", якщо не допомогло то нижче.

середовище відновлення командний рядок

Крок 3 . У командному рядку задаємо команди по порядку:

  1. bootrec.exe
  2. bootrec.exe /fixmbr
  3. bootrec.exe /fixboot
  4. bootrec.exe /scanos
  5. bootrec.exe /rebuildbcd

Хочу зауважити, що команди можуть не виконуватися так як ваша система може бути на іншому локальному диску F, а вам буде показувати, що на C. Зверніться до повного керівництву, як відновити завантажувач Windows 10.

3. Редагування ключа реєстру

Ця помилка може виникати і в тих випадках, коли BIOS в кінцевому підсумку забуває, який SSD / HDD є основним диском для завантаження. Конкретніше, коли ви завантажуєтесь, то у вас весь час на перше місце не завантажувальний основний диск, щоб ви не робили. Цю проблему можна вирішити за допомогою редагування ключа реєстру, щоб ваш комп'ютер не очищав файл підкачки при кожному завершенні роботи.

Крок 1 . Щоб отримати можливість використовувати редактор реєстру для вирішення проблеми, вам необхідно завантажити комп'ютер у безпечному режимі. Якщо ви не можете завантажити безпечний режим, то завантажити з установочного диска (спосіб 2), запустіть командний рядок і введіть regedit , щоб запустити редактор реєстру.

Відкрити редактор реєстру, коли ПК не вантажиться

Крок 2 . У самому редакторі реєстру перейдіть по шляху:

  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management
  • Справа знайдіть параметр ClearPageFileATShudown і натиснете по ньому два рази мишкою.
  • У вікні параметрів задайте йому значення 1 і Шістнадцяткова . Натисніть OK.

Перезавантажте комп'ютер і подивіться, чи успішна звичайна послідовність запуску при наступній спробі. Якщо це так, виконайте кроки ще раз, але на цей раз встановіть ClearPageFileAtShutdown назад на  0  і збережіть зміни.

ClearPageFileAtShutdown

4. Включення декодування Above 4G Decoding

Якщо ви використовуєте свій ПК для Майнінг і використовуєте 2 або більше відеокарти, то у вас швидше за все включено Above 4G Decoding або "декодування понад 4 ГБ", яке може бути причиною помилки BlinitializeLibrary failed 0xc00000bb. Функція призначена для настройки параметрів роботи 64-бітних графічних прискорювачів, що підключаються до шини PCI-Express.

Крок 1 . Зайдіть в BIOS або UEFI і Увімкніть параметр Above 4G Decoding. Цей параметр може знаходиться в різних місцях, так як у всіх різні виробники материнських плат. Зразкове знаходження його в Peripherals. Загалом, знайдіть в BIOS Above 4G Decoding і увімкніть його.

На материнських платах EVGA ця функція називається підтримкою EVGA, замість 4G Decoding.

Above 4G Decoding

5. SSD диск

Якщо ви намагалися перевірити системні файли на цілісність, перевіряли жорсткий диск на помилки, встановлювали заново начисто Windows і помилка BlinitializeLibrary failed 0xc00000bb з'являлася знову, то швидше за все ваш SSD або HDD вийшов з ладу. Буде логічним вставити новий і перевірити, чи буде помилка, якщо немає, то ваш SSD вийшов з ладу.