Як дізнатися, який процесор стоїть на комп'ютері

Кожен комп'ютер або ноутбук має центральний процесор для обробки команд і повернення результату для конкретного завдання. На світовому ринку, є моделі процесорів, які виробляються такими компаніями як intel, AMD і Qualcomm зі своїм ARM-процесором. Якщо ви вирішили купити б / у комп'ютер або ноутбук, то розумним буде подивитися його характеристики процесора, так як багато пишуть перед продажем, що ЦП i5 або AMD Ryzen 5. Насправді i5-3330 сильно відрізняється від i5-7500, і AMD Ryzen 5 1600, сильно буде відрізнятись від Ryzen 5 3600. З цієї причини важливо знати, який точно варто процесор на комп'ютері або ноутбуці.

Як визначити характеристики процесора

Першими двома способи ви зможете дізнатися характеристики центрального процесора (ЦП) для Windows 10. Останні два способи допоможуть вам визначити модель процесора для систем Windows 7 і Windows 8.1.

1 спосіб . Натисніть клавіші Ctrl + Shift + Esc , щоб відкрити диспетчер задач. У диспетчері завдань перейдіть у вкладку " Продуктивність " і виділіть нижче в лівому стовпчику " ЦП ". Далі у вас з'явиться докладна інформація про процесор: виробник і модель ЦП, частота, кількість ядер і потоків.

характеристики ЦП в диспетчері завдань

2 спосіб . Відкрийте в Windows 10 "Всі параметри"> "Система"> "Про систему" і знайдіть графу "характеристики пристрою". Знайдіть пункт "Процесор" і навпаки його буде вказана модель процесора.

характеристики ЦП в параметрах Windows 10

3 спосіб . Натисніть клавіші Win + R і введіть msinfo32 , щоб відкрити відомості про систему. Знайдіть пункт " Процесор " і навпаки цього пункту будуть характеристики ЦП, включаючи модель, частоту, кількість ядер і логічних процесорів.

характеристики ЦП через відомості про систему

4 спосіб . Запустіть командний рядок і введіть команду нижче:

  • wmic cpu get name, numberofcores

характеристики ЦП через cmd