Як дізнатися версію BIOS

Багато років система BIOS відповідає за управління апаратними засобами комп'ютера. Наприклад, завантажити комп'ютер з того чи іншого пристрою. З 2005 року розпочав створюватися і тестуватися стандарт UEFI (Unified Extensible Firmware Interface). У ньому вже є присутнім зрозумілий графічний інтерфейс і можливість легко обійти обмеження, які до цього були в простому BIOS. Новий стандарт БІОСа вже почали вводити в 2010 році і багато користувачів не знають, що у них варто. Також багатьом користувачам потрібно знати версію БІОС і материнської плати для прошивки нових оновлень. З цієї причини я розберу відразу три моменти: Як дізнатися версію БІОС, UEFI і Материнської плати.

Важливо: Можете подивитися види BIOS, які бувають і існують.

Як дізнатися модель материнської плати

Запустіть командний рядок і введіть команду  wmic baseboard get manufacturer, product. Вам буде надана модель вашої материнської плати.

Визначити модель материнської плати

Як дізнатися версію БІОС

Спосіб 1 . При включенні комп'ютера натисніть кнопку F2 або Delete . Це популярні кнопки для входу різних виробників материнських плат. Далі зайдіть в параметри BIOS і пошукайте інформацію про материнську плату і версії UEFI або БІОС. У моєму випадку Asrock, модель материнської плати  H61M-VG4 , версія UEFI  P1.40 .

UEFI version

Спосіб 2 . Відкрийте командний рядок від імені адміністратора і введіть wmic bios get smbiosbiosversion. Ми побачимо точну версію БІОС, в моєму випадку це p1.40.

Дізнатися версію БІОС через CMD

Спосіб 3 . Цим способом ми можемо переглянути більше інформації про самому комп'ютері в графічному вигляді. Відкрийте командний рядок з правами адміністратора і напишіть  msinfo32 .

який БІОС