Чи не працює камера на ноутбуці Windows 10

Для багатьох користувачів ноутбук є незамінним засобом телекомунікації, так як він мобільний і його можна брати з собою куди завгодно. Велика перевага ноутбука - це вбудована веб-камера, яка використовується в таких програмах як Skype, Zoom або сервісах як Youtube, Twitch. Багато користувачів мають проблеми з вбудованою веб-камерою ноутбука, це стосується і користувачів, які використовують зовнішню USB веб-камеру на настільних комп'ютерах.

Система Windows 10 має свій додаток "Камера", яке може не працювати і видавати різні помилки. Деякі виробники ноутбуків як Dell, Lenovo, HP, Asus або Acer, надають своє спеціальне програмне забезпечення для правильної роботи веб-камери, які при запуску покажуть темний екран і перекреслити веб-камеру. Давайте розберемо, що робити і як виправити, коли не працює веб-камера на ноутбуці з системою Windows 10 і в додатках від виробника.

Чому не працює веб-камера на ноутбуці Windows 10

 1. У деяких ноутбуках веб-камера може бути відключена за допомогою комбінації клавіш.
 2. Додатки виробника ноутбуків для камери мають можливість відключати веб-камеру.
 3. Налаштування конфіденційності в Windows 10 забороняють використовувати камери.
 4. Сторонній антивірус може заблокувати з'єднання веб-камери.
 5. Несумісні драйвера.

1. Пошук та усунення несправностей устаткування

Діагностичний інструмент буде сканувати ваш пристрій на наявність безлічі різних проблем і, якщо такі виявляти, то Windows 10 спробує автоматично виправити їх. Microsoft випив з Windows 10 засіб " Пошук і усунення проблем з приладами та обладнанням ". Цей засіб можна запустити за допомогою спеціальної утиліти від Microsoft за посиланням.

2. Увімкніть камеру за допомогою клавіатури

У багатьох ноутбуках камера відключається і включається за допомогою спеціальних кнопок на клавіатурі. Це може бути як комбінація клавіш, так і окрема кнопка. Зверніть увагу на картинку нижче, ви побачите іконку камери на кнопці V . Щоб включити веб-камеру на ноутбуці, потрібно натиснути Fn + V . Іконка камери також може розташовуватися в ряду F1-F12, і вам потрібно буде натиснути Fn + F10. Також, це може бути окрема винесена кнопка з боку корпусу ноутбука або на самій клавіатурі.

Важливо: Якщо у вас немає іконки на клавіші V, то спробуйте все рівно натиснути Fn + V.

Fn + V включити відключити камеру

3. Налаштування конфіденційності

Система Windows 10 пропонує настройку конфіденційності, і якщо доступ буде заборонений, то ніяке додаток і устаткування не отримати доступ до веб-каемер. Відкрийте " Параметри "> " Конфіденційність "> " Камера "> справа Увімкніть " Дозволити додаткам доступ до камери ", якщо відключено. Прокрутіть вниз і перевірте параметр " Дозволити класичним додатків доступ до камери ", включений він.

Дозволити додаткам доступ до камери

Якщо веб-камера на ноутбуці на працює при використанні таких програм як Skype, то нижче в списку потрібно переконатися, що у даної програми є доступ. Також, це можуть бути і класичні програми як Lenovo Settings.

Якщо у вас ноутбук Lenovo, то може використовуватися спеціальна програма Lenovo Settings для роботи веб-камери. Якщо доступ буде до неї заборонений в Windows 10, то програма не отримуватиме доступ до камери, і тим самим вона не буде працювати. Це стосується і інших виробників ноутбуків зі своїм ПО.

заборонити або дозволити Скайпу використовувати камеру

4. Перевірте антивірус

Якщо використовуєте сторонній антивірус, то цілком ймовірно, що він забороняє доступ до камери з метою конфіденційності. постарайтеся пошукати в параметрах антивіруса доступ до камери. Якщо не знайдете, то оптимальним рішенням буде відключити антивірус на час або видалити.

заборонити доступ до камери касперский

5. Додаток від виробника

Приклад буде показаний на ноутбуці Lenovo. Компанія переименовало додаток і воно тепер називається Lenovo Vantage , замість Lenovo Settings. Запускаємо його, якщо воно у вас встановлено, натискаємо на " Параметри мого пристрою "> " Дисплей і камера "> і нижче в пункті " Режим конфіденційності " відключаємо.

Lenovo Vantage камера

6. Драйвери веб-камери

Якщо ви до цього підключали зовнішню веб-камеру до ноутбука, то стара версія драйвера може заважати роботі основний. Також це може бути застарілий драйвер, який потрібно оновити. Перевіримо.

Натисніть кнопок Win + R і введіть devmgmt.msc , щоб відкрити диспетчер пристроїв. Насамперед натисніть зверху на вкладку " Вид " і встановіть значення " Показати приховані пристрої ". Далі знайдіть на екрані та розведіть графу " Пристрої обробки зображень ", і якщо в цій графі буде засветления драйвера (приховані), то їх потрібно видалити і перезавантажити ноутбук.

Також, натисніть правою кнопкою миші по драйверу камери і виберіть " Оновити драйвер ". Якщо оновлення не вирішило проблему, то виберіть " Видалити пристрій " і перезавантажте ноутбук.

Приховані драйвера веб камери

Якщо камера на ноутбуці все ще не працює, то завантажте і встановіть драйвери веб-камери для ноутбука з сайту виробника.

 • Lenovo
 • Dell
 • HP
 • Toshiba
 • Acer

На деяких сайтах можуть попросить ввести мітку обслуговування або серійний номер, щоб знайти драйвера саме для вашої моделі ноутбука. Ви зможете знайти цю інформацію на нижній частині ноутбука у вигляді наклейки. Якщо наклейка пошкоджена, то можна дізнатися за допомогою PowerShell. Запустіть PowerShell від імені адміністратора і введіть:

 • Get-WmiObject win32_bios

Дізнатися серійний номер ноутбука

7. Камера перестала працювати після оновлення Windows 10

Давнє оновлення Anniversary Update торкнулося вбудовані і зовнішні веб-камери. Не виключено, що після інших оновлень ця ситуація не повториться. Microsoft була підтвердила проблему і викотила тимчасове рішення. Ви повинні розуміти, що це рішення було для давнього поновлення Anniversary Update, але як говорилося вище, проблема може повторитися.

Натисніть Win + R і введіть regedit , щоб відкрити редактор реєстру. У реєстрі перейдіть по шляху:

 • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\WOW6432Node\Microsoft\Windows Media Foundation\Platform
 • Натисніть праворуч на порожньому полі правою кнопкою миші і виберіть "Створити"> "Параметр DWORD (32 біти)".
 • Назвіть новий параметр EnableFrameServerMode.
 • Клацніть по ньому два рази і задайте значення 0 .

Перезавантажте ноутбук або комп'ютер.

EnableFrameServerMode

8. Створити новий профіль користувача

Іноді пошкоджений профіль може бути винуватцем, коли не працює камера на ноутбуці. У цьому випадку спробуйте створити нового користувача і перевірити, чи вирішено проблему з камерою. Нижче можете звернутися до повного керівництву.