Виправити помилку NTFS_FILE_SYSTEM в Windows 10

Ваш ПК або ноутбук працює мляво, або повільно реагує на введення з клавіатури, а потім видає помилку на синьому екрані NTFS_FILE_SYSTEM. Також може бути код помилки 0x00000024, який вказує на проблему з файлом ntfs.sys. Зазвичай ця помилка пов'язана, коли ви встановили нове обладнання (драйвер), пошкодженням жорсткого диска, відсутність або пошкодження системний файл. Давайте розберемо, як виправити помилку NTFS_FILE_SYSTEM на синьому екрані (BSOD) в Windows 10.

Як виправити помилку NTFS_FILE_SYSTEM

Спосіб 1 . Навіть якщо ви можете завантажитися на робочий стіл, то рекомендую створити настановну флешку з Windows 10, щоб використовувати відновлення і командний рядок. Після завантаження з інсталяційного диска Windows 10, почекайте, поки ви не побачите екран установки і натисніть знизу посилання " Відновлення системи ".

Відновлення системи при установки Windows 10

Далі Ви потрапите в меню додаткових опцій. Натисніть там " Пошук і усунення несправностей " >  " Додаткові параметри " і " Відновлення при завантаженні ".

Відновлення при завантаженні

Спосіб 2 . Запустіть командний рядок від імені адміністратора, якщо завантажилися з робочого столу, але краще запустіть її через установчу флешку. На зображенні вище видно "Командний рядок". У вікно CMD введіть наступну команду, яка виправить помилки на жорсткому диску:

  • chkdsk C: /f /r

chkdsk C: / f / r

Спосіб 3 . Пошкоджені системні файли можуть видавати будь-які повідомлення про помилки і NTFS_FILE_SYSTEM не виняток. Відкрийте командний рядок з настановної флешки і введіть нижче команди, щоб виправити системні файли:

  1. sfc /scannow
  2. DISM /ONLINE /CLEANUP-IMAGE /RESTOREHEALTH

Введіть по одній команді, чекаючи закінчення процесу після кожної.

Перевірка і відновлення файлів

Спосіб 4 . Якщо ви встановили недавно будь-який пристрій, то потрібно видалити його драйвер. Зазвичай помилка NTFS_FILE_SYSTEM буває через установки другого HDD або SSD. Тоді в цьому випадку, потрібно видалити і оновити драйвер SATA / IDE. Натисніть Win + R і введіть devmgmt.msc , або введіть цю команду в командному рядку. У диспетчері пристроїв, знайдіть " Контролери " і видаліть драйвер, після чого перезавантажте ПК. При завантаженні система автоматично оновить їх, але якщо ви побачите знак оклику, то вам потрібно завантажити драйвер з офіційного сайту виробника.

Оновити SATA AHCI контролер


Додаткові поради :

  1. Рекомендую вам скористатися переглядом подій і подивитися там, що за помилка. Можете скинути в коменти, я подивлюся.
  2. Спробуйте завантажитися в безпечному режимі.
  3. Зробіть чисту завантаження.
  4. Відновіть Windows з флешки.
  5. Якщо помилка стала з'являтися після поновлення, то видаліть його.
  6. Перевірте погані драйвера за допомогою Driver Verifier .
  7. Вийміть всі пристрої з USB портів .