Як виправити помилку ACPI_BIOS_ERROR в Windows 10

Однією з помилок, яких найбільше бояться користувачі операційної системи від Microsoft є знаменитий синій екран або екрани смерті. З найбільш широко поширених є помилка ACPI_BIOS_ERROR , супроводжується значенням 0x000000A5 . Якщо ви з тих, хто зіткнувся з цією помилкою, ми покажемо нижче, деякі дії або рекомендації для усунення цієї помилки.

Причини несправності ACPI_BIOS_ERROR можуть бути різноманітними, починаючи з пошкоджених або застарілих драйверів, пошкоджені записи реєстру заражені за допомогою шкідливої програми, якийсь конфлікт з драйвером, системні файли, помилки на жорсткому диску або в оперативній пам'яті, і ін.

Усунемо і виправимо ACPI_BIOS_ERROR в Windows 10

Крок 1 . Перше що потрібно зробити це перевірити драйвера на сумісність і оновити їх. Можете спробувати запустити тестовий режим і попрацювати в ньому деякий час для виявлення причини. Кращим способом є перевірка активації драйверів, щоб точно дізнатися який саме драйвер викликає синій екран.

Крок 2 . Є сам застарілий BIOS, який потрібно оновити з офіційних джерел. Подивіться версію свого Біосил або UEFI, перейдіть на офіційний сайт і скачайте там файл оновлення. Після скачування, зазвичай ZIP-файлу, всередині знаходитися setup.exe для установки. Якщо не виявилося більш нової прошивки ніж у варто вже, то дивіться нижче.

Крок 3 . BIOS старої версії може бути ще несумісний з ACPI, для цього нам потрібно відключити режим ACPI в БІОС. Для цього вам потрібно буде зайти в БІОС, перейти в параметр електроенергією, електроживлення, і відключити режим ACPI.

ACPI биос

ACPI BIOS

Крок 4.   Помилка ACPI_BIOS_ERROR може бути викликана несправністю ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті, доповнених різними утилітами для оптимізації. Перевірте на всякий випадок оперативну пам'ять на помилки. Спробуйте дістати одну планку ОЗУ, попрацювавши деякий час з нею, потім другу.

Крок 5 . Помилка викликана убитим чи безлистим вінчестером, помилки в секторах. Спробуйте почистити вашу систему від будь-яких залишкових файлів і сміття. Перевірте локальні диски на системні помилки, натиснувши правою кнопкою миші на локальному системному диску, вибравши властивості > сервіс > перевірити .

Перевірка на помилки системного диска