FOUND.000: Що це за папка і чи можна її видалити?

Коли ви відкриваєте системний диск, де розташована сама система Windows, то можете виявити всередині кореневого каталогу, приховану папку Found.000 . Вам стає цікаво про причини існування цієї папки, і про те, чи безпечно повністю видалити папку Found.000 або її вміст файлів CHK . Папка пов'язана з функцією Chkdsk Windows, яка сканує ваш диск на наявність помилок і пошкоджених файлів. Замість видалення цих пошкоджених файлів, функція "Chkdsk" зберігає ці файли з розширенням .CHK в папку Found.000, може бути і папка Found.001, 002.

папка Found.000

Наприклад, ви граєте в гру і вискакує різко синій екран і ПК перезавантажується. Система Windows автоматично запускає chkdsk при завантаженні ПК, щоб виправити помилки на жорсткому диску, флешці або SSD. Вона знаходить пошкоджені файли і відновлює їх, а фрагмент файлу в вигляді FILE0000.CHK помістить в папку Found.000 на тому диску, де і знайшла цей файл. Папка також з'являється, коли ви вручну запускаєте інструмент chkdsk для виправлення будь-якого локального диска (томи). Ви запустили на диску E :, значить папка з'явиться на цьому диску E. Папку Found.000 ви можете побачити і на своїй SD-карті пам'яті в телефоні Android , оскільки швидше за все ви підключали цю SD-карту до ноутбука або комп'ютера і намагалися вручну виправити помилки за допомогою команди chkdsk.

Оскільки ця папка не має видимого використання, можна безпечно видалити вміст або всю папку. Ні зручного способу відновити будь-які дані з цієї папки, так як фрагменти поміщені в неї - пошкоджені, тому немає сенсу намагатися відновити їх.

Як видалити папку Found.000?

Оскільки папка пов'язана з системним процесом, то при простому видаленні може бути відмовлено в доступі або інша помилка. Якщо розмір папки не дуже великий, то залиште її як є, але якщо ви хочете видалити, то Запустіть PowerShell від імені адміністратора і введіть команду нижче:

  • rmdir C:\found.000 /s /q

Де " C: \ " це локальний диск на якому існує папка Found.000 з вкладеними файлами FILE0000.CHK.

Видалити папку Found.000 через PoweShell


Дивіться ще:

  • CHKDSK: Перевірка і відновлення жорсткого диска в Windows 10
  • WindowsApps: Що це за папка і як її видалити в Windows 10
  • MSOCache: Що це за папка і чи можна її видалити
  • Що таке і для чого потрібна папка AppData в Windows?
  • Що за папка $ SysReset і як видалити її в Windows 10