Driver Verifier: Перевірка поганих драйверів в Windows 10

Несправний драйвер може викликати багато проблем для комп'ютера. Найпоширеніший ознака того, що драйвера потребують оновлення - це "синій екран смерті". На щастя, цей синій екран показують нам коди помилок, дампов пам'яті, що дозволяє виявити причину в тому чи іншому драйвер, пристрої та оновити його або видалити. Ставати складно, коли дампи пам'яті і коди помилок не допомагають або комп'ютер навіть не показує коди помилок, а просто блокує систему. Що робити в цих випадках?

Вбудована в систему Windows  Driver Verifier створений для перевірки драйверів, шляхом виклику додаткових навантажень на системні драйвера і стрес тестів, щоб спровокувати аварію. Це допоможе вам виявити погані драйвера в Windows.

Підготовка системи до перевірки драйверів windows 10

Перед включенням  Driver Verifier , зверніть увагу, що драйвера можуть заблокувати вас з вашого ж комп'ютера, якщо ви не будете обережні . Driver Verifier при виявленні поганого драйвера видасть вам синій екран, якщо їх декілька, то утворюється цикл завантаження> завантаження> краш і ви не зможете запуститися назад в систему windows, щоб відключити краш-тест системних драйверів. З цього ми підготуємося на всякий пожежний, а то в наш час російське "авось прокотить" вже слабо працює. Перед включенням перевірки драйверів зробіть одне з наступних .

 • Перевірити, що ви можете легко завантажитися в безпечному режимі без  необхідності Біосил. Звичайними словами, вхід в безпечний режим повинен бути виконаний за допомогою робочого столу windows. Затисніть Shift + перезавантаження, натиснувши і утримуючи кнопку шифт натисніть мишкою на перезавантаження. Спробуйте іншим способом, встановити варіант завантаження в безпечному режимі вручну через Windows.
 • Створіть точку відновлення системи, відключивши при цьому антивірусні продукти. Відкрийте пошук Windows і наберіть Створення точки відновлення , виберіть із запропонованого і дійте запропонованої вам інструкції.
 • Створити диск відновлення для вашого комп'ютера, щоб був доступ до командного рядка через параметри при використанні диска відновлення.
 • Можете створити повну резервну копію вашої системи або будь-яких інших даних за які ви переживаєте.
 • Обов'язково прочитайте мій краш-тест в кінці статті. Він допоможе вам у випадку невдачі, яка сталася зі мною.

Активація функції windows Driver Verifier

Перед активацією драйверів, переконайтеся, що ви прочитали вище розділ, як убезпечить себе від нескінченної завантаження.

 • Натисніть Windows + R і введіть cmd, щоб викликати командний рядок.

win + r cmd командний рядок


У ведіть наступний код в командний рядок:

 • verifier

Введення команди verifier


Вкажіть пункт Створити нестандартні параметри (для коду програм).

Створити нестандартні параметри


Виберіть всі пункти, крім "Перевірка відповідності вимогам DDI" і "Емуляція випадкової нестачі ресурсів".

Параметри перевірки драйверів


Далі "Вибрати ім'я драйвера зі списку".

Вибрати ім'я драйвера зі списку


Натисніть на стовпець постачальник, щоб зробити сортування. Виділяти все драйвера не обов'язково, тільки від інших постачальників, де немає напису Microsoft Corporation. Якщо ви впевнені, що помилка в будь-якому драйвер, то виділіть всі пункти галочками.

Вказати драйвери для перевірки


Після всіх налаштувань натисніть Готово і вам буде сказано, що перевірка буде проведена після перезавантаження системи. Якщо засіб перевірки видасть синій екран, то запишіть код помилки, дамп пам'яті і перезавантажте комп'ютер.

Не перевіряти драйверів

Повернувшись в windows ви можете відключити перевірку драйверів одним із таких способів:

 • Зайдіть назад, як і заходили через командний рядок і виберіть пункт видалити існуючі параметри .

Видалити диспетчер перевірки драйверів


Відкрийте командний рядок і введіть наступний код:

 • verifier / bootmode resetonbootfail

Не перевіряти драйверів

Як виправити циклічну завантаження з синім екраном смерті

 1. Хочу зауважити у мене відбулася циклічна завантаження з несправним драйвером. Код помилки або дампа пам'яті не було вказано, що для мене дивно.
 2. Після 2-4 циклічної завантаження синього екрану, був автоматично запущений параметр "відновлення системи". В якому я натиснув "пошук і усунення несправностей"> "додаткові параметри"> "параметри завантаження"> "перезавантажити". Після завантаження виберіть 4 або 5 для завантаження в безпечному режимі. Вимкніть диспетчер перевірки драйверів, як зазначено вище.
 3. Щоб не завантажуватися в безпечному режимі, дійдіть до параметра "пошук і усунення несправностей"> "додаткові параметри" і "КОМАНДНА СТРОКА". В якій вбийте просто команду verifier / bootmode resetonbootfail .
 4. Скопіюйте або з фоткайте на мобільник, перед початком перевірки драйверів все 3 вище зазначених пункту. Не забудьте про всяк випадок скопіювати посилання на статтю.

Чим відкрити файл DMP для перегляду аналізу помилок

 • Файли тесту знаходяться по шляху  C: \ Windows \ Minidump .
 • Відкрити формат файлів DMP можна за допомогою Debugging Tools.