Що таке wuauserv? Як виправити високе використання процесора

У цій статті дізнаємося трохи про процес wuauserv в операційній системі Windows і розберемо, як виправити проблеми з високим завантаженням процесора або використання пам'яті в Windows 10/8/7. Служба відповідає за поновлення Windows, і ми розберемо, як легко зупинити або перезапустити службу Windows для усунення високого навантаження.

Що таке wuauserv?

Процес  wuauserv  або  служба оновлення Windows  дозволяють виявляти, завантажувати та встановлювати оновлення для Windows та інших програм. Якщо ця служба відключена, користувачі комп'ютера не зможуть використовувати служби Windows Update або функцію автоматичного оновлення, а програми не зможуть використовувати API агента оновлення Windows (WAA).

Шлях до його виконуваного файлу C: \ WINDOWS \ system32 \ svchost.exe -k netsvcs. Він зазвичай споживає більшу частину ресурсів пам'яті і вантажити процесора в  svchost.exe , який саме по собі є нормальним, але коли час від часу йде дикою завантаження системних ресурсів під час роботи, і потрібно терміново більше ресурсів для стабільної роботи. У таких випадках розберемо, як виправити високе завантаження на системні ресурси вашого комп'ютера або ноутбука.

Високе завантаження процесора wuauserv

1. Спосіб . Запустіть з цього керівництву засіб усунення неполадок обслуговування системи або ще швидше:

  • Натисніть кнопок Win + R і введіть msdt.exe -id MaintenanceDiagnostic.

обслуговування системи


2. Спосіб . Якщо не допоміг вище метод, то рухаємося далі до усунення проблеми з високим навантаженням від служби wuauserv. Запустіть  засіб усунення неполадок продуктивності системи . Цей інструмент допомагає користувачеві налаштувати параметри для підвищення швидкості і продуктивності операційної системи.

  • Натисніть Win + R і введіть  msdt.exe -id PerformanceDiagnostic.

Засіб усунення неполадок продуктивності системи


  • У вікні, натисніть " Додатково " і " Запуск від імені адміністратора "

швидкодія


3. Спосіб . Запустіть засіб усунення неполадок Windows Update.


4. Спосіб . Натисніть Win + R і введіть  services.msc ,  щоб відкрити диспетчер служб Windows.

Диспетчер служб windows


  • Знайдіть службу " Центр оновлення Windows ", клацніть по ній два рази, щоб викликати "властивості" і у вкладці "загальні" натисніть " Запустити ". Натисніть "OK" і перезавантажте систему. Це призведе до перезапуску служби поновлення Windows. Якщо проблема служби wuauserv не зникла, то рухаємося нижче.

Служба центру оновлення Windows


5. Спосіб . Видаліть вміст папки SoftwareDistribution.


6. Спосіб . Завантажте систему в безпечному режимі за допомогою мережі. Якщо система працює нормально в безпечному режимі, вам може знадобитися виконати "Чисту завантаження". Чисте завантаження допоможе вам виявити процеси програм, які можуть видавати помилку і неправильну роботу служби wuauserv.