ReadyBoost в Windows - Що це таке і як працює?

Оперативної пам'яті багато не буває, особливо коли використовуємо одночасно багато запущених додатків, вкладок браузера і всієї багатозадачності процесів. Розглянемо приклад технології  ReadyBoost в windows 7 / 8.1 / 10, і яка реальна користь.

Як працює ReadyBoost

Функція ReadyBoost дозволяє використовувати вільне місце на флешці, можна карту Micro-SD, для емуляції розширеної пам'яті. Створюється кеш на флешці , тим самим забезпечує швидкий обмін даних між жорстким диском і оперативною пам'яттю (ОЗУ). Була вона створена в windows vista в поєднанні з службою superfetch, яка виконує моніторинг програм на вашому комп'ютері, і автоматично завантажує файли додатків і бібліотек в оперативну пам'ять вашого комп'ютера завчасно. Коли ви запускаєте додаток, воно завантажиться швидше, прочитавши файли з пам'яті, а не жорсткого диска, який повільніше. Технологія superfetch використовує ОЗУ комп'ютера кешіруя ці файли в пам'ять. Однак служба superfetch може працювати і з флешкою - це і є ReadyBoost в дії.

Вимоги до флешки для ReadyBoost

 • 2,5 Мб / сек пропускна здатність.
 • Можна мати кілька пристроїв з ReadyBoost, до 256 ГБ в цілому.
 • Накопичувач повинен мати ємність в 3 рази більше від оперативної пам'яті на комп'ютері. (Якщо на ноутбуці 4 Гб, то флешка повинна бути 16 Гб).
 • Максимум кеш-пам'яті яка виділяється на флешку - 32 ГБ. Щоб зробити значення вище 4 ГБ, носій повинен бути відформатований в NTFS або exFAT.

Як включити ReadyBoost в windows

 1. Вставте флешку в комп'ютер, відкрийте провідник (мій комп'ютер), натисніть правою кнопкою миші на флешці і виберіть "Властивості".
 2. У вікні, натисніть на вкладку ReadyBoost, " Надавати цей пристрій для технології ReadyBoost ". (Рекомендую вибирати максимальний розмір, щоб збільшити ККД).

Збільшити оперативну пам'ять за допомогою флешки

Як видалити ReadyBoost

 1. Вставте флещку в комп'ютер.
 2. Відкрийте провідник (Цей комп'ютер).
 3. Клацніть правою клавішею мишки на флешці і натисніть "Відформатувати".
 4. Натисніть на кнопку "Запустити" і дочекайтеся закінчення процесу.

ReadyBoost фіча спірна і відчутного приросту не буде, але він все ж є. Тим більше, сама флешка зіпсуватися швидше, так як вона весь час в роботі.


Дивіться ще:

 • Завантажити windows 7 / 8.1 / 10 офіційні образи
 • Як збільшити швидкодію завантаження windows
 • Створити папку з паролем без програм
 • Перевірка оперативної пам'яті RAM на працездатність в windows 10
 • Як збільшити сигнал wifi