WiFi не бачить мережі в Windows 10/7

Ноутбуки поставляються з вбудованою картою WLAN для підключення до бездротових мереж по Wi-Fi. Також, можна купити окремо бездротової адаптер WiFi для настільного комп'ютера, щоб підключатися до інтернету або інших мереж. Коли ноутбук знаходитися в зоні досяжності сигналу WiFi роутера (модему), який роздає інтернет по WiFi, то в Windows 10/7 / 8.1 буде відображатися список виявлених мереж WiFi. Бувають випадки, коли мережа WiFi є, і перевірити можна за допомогою телефону, а на ноутбуці під керуванням Windows 10 або Windows 7, список мереж WiFi відсутня і немає доступних підключень. Також може бути, що є тільки одна мережа в списку, а решта відсутні.

Рішення будуть підходити як для Windows 7, так і для Windows 10, але проблема буде звучати по різному. У Windows 7 ви можете зіткнутися з проблемою Wi-Fi, коли мережевий бездротової адаптер перекреслений червоним хрестиком в системному треї і видавати замість списку Wi-Fi мереж, повідомлення, що немає доступних підключень . У Windows 10 у вас може бути просто порожній список WiFI мереж з повідомленням, що мережі Wi-Fi не знайдені .

Wi-Fi не бачить мережі - Ні доступних підключень

Немає доступних підключень WiFi в Windows 10/7

В першу чергу, щоб виключити легкі проблеми, вимкніть модем і ноутбук на 1 хвилину. Потім включите все назад і перевірте, чи доступні мережі Wi-Fi. Якщо у вас є телефон, то спробуйте знайти мережі Wi-Fi, і якщо вони будуть знайдені, то швидше за все апаратна проблема в ноутбуці або програмна в Windows 10/7.

1. Скидання мережі

Запустіть командний рядок від імені адміністратора і введіть наступні команди по порядку, натискаючи Enter після кожної, щоб скинути мережу.

 • netsh winsock reset
 • netsh int ip reset
 • ipconfig /release
 • ipconfig /renew
 • ipconfig /flushdns

Перезавантажте систему після виконання всіх команд і мережі WiFi повинні з'явиться в списку.

netsh winsock reset

2. Фізичний перемикач адаптера WiFi

На ноутбуках є комбінації кнопок, які фізично можуть включати і відключати обладнання. Це може стосуватися клавіатур для настільних комп'ютерів. Щоб задіяти сам бездротової адаптер WiFI потрібно натиснути поєднання клавіш Fn + F2 . Так як клавіатури різні, і комбінація може бути інша, але ви шукайте іконку, яка нагадує WiFi або бездротову мережу.

Fn + F2 включити адаптер WiFi

3. Перевірка мережевих адаптерів

Натисніть кнопок Win + R і введіть ncpa.cpl , щоб відкрити мережеві адаптери. Якщо є віртуальний мережевий адаптер створений віртуальною машиною, то вимкніть його. Також, якщо відключений адаптер " Бездротова мережа ", то включите його натиснувши по ньому правою кнопкою миші. Якщо ноутбук не бачить мережі Wi-Fi, то переходимо до наступного пункту.

Мережеві адаптери WiFi Ethernet virtual

4. Драйвер і видалення адаптера

Натисніть клавіші Win + R і введіть devmgmt.msc , щоб відкрити диспетчер пристроїв. Знайдіть і розгорніть графу " Мережеві адаптери ". У спсіке будуть всі мережеві ваші адаптери, включаючи віртуальні. Вам потрібен бездротової WiFi адаптер і він позначається як Wireless або Wlan . Натисніть по ньому правою кнопкою миші і виконайте по порядку:

 1. Оновити драйвер . Якщо не допомогло і адаптер не потребує останньої версії драйвера, то
 2. Видалити пристрій і перезавантажте ноутбук.
 3. Після перезавантаження, драйвер автоматично встановитися.
 4. Якщо він не встановився, то виберіть " Оновити конфігурацію устаткування ".

Wireless адаптер

5. Перевірка служби

Якщо ви користувалися будь-якими оптимізаторами, то швидше за все вони відключили службу Wlan. Натисніть Win + R і введіть services.msc , щоб відкрити служби Windows. У списку знайдіть " Служба автоналаштування WLAN " і клацніть по ній два рази мишкою. Тип запуску повинен стояти " Автоматично ", і вона повинна виконуватися. Натисніть " Запустити ", якщо вона зупинена. Якщо ноутбук або комп'ютер не бачить WiFI мережі, то рухаємося до наступного пункту, який для деяких може виявитися дуже ефективним.

служба автонастройки WLAN

6. Регіон адаптера і частота

Налаштування регіону вашого адаптера Wi-Fi повинні відповідати налаштувань вашого маршрутизатора Wi-Fi, інакше ваш ноутбук не зможе знайти бездротову мережу. Також, можна змінити параметри частоти. Натисніть Win + R і введіть devmgmt.msc , щоб відкрити знову диспетчер пристроїв. Розгорніть список мережевих адаптерів і Нажва два рази по бездротовому. Далі перейдіть у вкладку " Додатково ", і почнемо. Якщо у вас є Bandwidth , то спробуйте встановити значення 20 MHz Only . Якщо у вас немає його, а є 802.11n channel width for 2.4GHz , то поміняйте його на 20 MHz Only.

властивості бездротового WiFi адаптера

Якщо у вас є графа " Країна і регіон (2.4ГГц) " по англ. ( Country Region 2.4GHz ), то встановіть значення # 5 (1-14) , якщо не допомогло, то встановіть # 1 (1-13) .

країна і регіон в мережевому адапетрек

Також, якщо на самому роутері налаштований діапазон 802.11 / b , а на адапетре 802.11 / n , то WiFi не буде працювати з модемом і іншими мережами, які мають інший діапазон. З цієї причини, виберіть універсальний потрійний діапазон IEEE 802.11 b / g / n .

802.11 bgn

7. Застаріла запис VPN в реєстрі

Створіть точку відновлення системи, перед виконанням процесу. Проблема з WiFi викликана в основному застарілим програмним забезпеченням VPN. Запустіть командний рядок від імені адміністратора і введіть:

 • netcfg -s n

Якщо ви в довгому списку знайдіть DNI_DNE , то його потрібно видалити. Він пов'язаний із застарілим клієнтом Cisco VPN. Введіть нижче команду для видалення запису з реєстру:

 • reg delete HKCR\CLSID\{988248f3-a1ad-49bf-9170-676cbbc36ba3} /va /f

Введіть наступний нижче команду:

 • netcfg -v -u dni_dne

Перезавантажте ноутбук або комп'ютер, і є список мереж WiFi повинен з'явиться. На скрині нижче я підписав, де він повинен розташовуватися. У мене його немає, так як до цього я його видалив, але принцип зрозумілий.

DNI_DNE