WindowsApps: Що це за папка і як її видалити в Windows 10

На диску з Windows, є багато папок, до яких ви не можете отримати доступ і видалити їх. Зазвичай це системні папки, видалення або зміна яких може призвести до поломки самої системи. Деякі з цих захищених папок можуть бути видалені без пошкодження Windows. Папка WindowsApps є однією з таких. Вас напевно цікавить, що це за папка WindowsApps? У цій папці знаходяться додатки UWP - це ті програми, які викачуються з магазину Windows 10. Програми UWP можна встановити або перенести на будь-який диск вашої системи. Це означає, що якщо ви коли-небудь встановлювали додаток на диск, відмінний від Windows, у нього буде папка WindowsApps. При видаленні папки WindowsApp вам буде писати помилку "відмовлено в доступі". Потрібно просто отримати доступ до цієї папки, що ми і зробимо.

Як видалити папку WindowsApps в Windows 10

Крок 1 . Перш ніж видалити папку WindowsApps, ви повинні спочатку переконатися, що на диску, на якому вона знаходиться, не встановлено жодних додатків. Перейдіть "Параметри"> "Додатки" і праворуч відкрийте список " Фільтрувати по " і виберіть диск з папкою WindowsApps, яку ви хочете видалити. Якщо вам потрібні деякі додатки, то ви їх можете перенести на інший диск.

Додатки UWP і звичайні Win32 можуть бути упереміш в одному списку. Win32, це ті програми, які встановлюються через .exe (не з магазину Windows 10). Win32 видаляти не потрібно , вони не встановлюються в папку WindowsApps.

Видалити UWP додаток з іншого диска

Крок 2 . Так як папка WindowsApps захищена, то потрібно змінити права доступу, щоб потім можна було її видалити. Перейдіть в корінь диска з папкою WindowsApps. Клацніть на папці правою кнопкою миші і виберіть " Властивості " в контекстному меню. Перейдіть на вкладку " Безпека " та натисніть " Додатково ".

Вкладка безпеку папки WindowsApps

У новому вікні натисніть на " Змінити " зі щитом. Далі в поле для введення напишіть своє ім'я адміністратора облікового запису та натисніть " Перевірити ім'я ". Якщо не буде ніяких помилок, то тисніть OK. Якщо ви не пам'ятаєте ім'я облікового запису, то натисніть " Додатково "> " Пошук " і виберіть зі списку своє ім'я облікового запису. Натискайте всюди OK і Застосувати.

Змінити права на папку WindowsApps

Крок 3 . Далі перейдіть до цієї папки та видаліть її. Ви повинні розуміти, що ми замінили власника папки. У більшості випадках, основна обліковий запис це адміністратор, але бувають випадки, коли немає всіх прав на обліковий запис. Якщо ви не змогли видалити папку WindowsApps, то до кроку 4.

Видалити папку WindowsApps

Крок 4 . Натискаємо назад правою кнопкою миші по папці і вибираємо "Властивості", переходимо в новому вікні у вкладку "Безпека". У нас тепер з'явилося нижче два списки. У моєму випадки, мого імені облікового запису тут немає, хоча я власник папки. Може бути так, що ваше ім'я є в цьому списку, але немає повних прав "Повний доступ". Потрібно додати в цей список своє ім'я і дозволити повний доступ. Для цього натисніть знизу на " Додатково ".

Обмеження прав на папку WindowsApps

Тепер додамо ім'я облікового запису в список для цієї папки і дозволимо права доступу.

  1. Натисніть нижче "Додати"
  2. Виберіть суб'єкт
  3. додатково
  4. Пошук
  5. Виберіть своє ім'я облікового запису зі списку.
  6. Натисніть OK.

Обмеження прав на WindowsApps


Коли будете жати OK, то не забудьте поставити скрізь галочки на вирішення. Далі тисніть OK і застосувати. Тепер ви зможете легко видалити папку WindowsApps. Якщо ви коли-небудь знову встановіть або перемістіть додаток UWP на той же диск, ця папка буде створена заново. У ній не залишиться ніяких даних з попередньої версії, яку ви видалили.

 Повний доступ