Що за процес WSAPPX і чому він вантажить Windows 10

Якщо ви коли-небудь дивилися процеси в диспетчері завдань, то напевно зустрічали процес WSAPPX, який в свою чергу використовує багато ресурсів центрального процесора і жорсткого диска. Цей процес ставитися до обробки UWP додатків і магазину microsoft store. Він включає в себе два потоки:  Служба ліцензій клієнта (ClipSVC) і  Служба розгортання AppX (AppXSVC) , які можна побачити в диспетчері завдань, а в Windows 8 є один потік, званий  WSService або  Windows Store Service . Таким чином обидва процеси забезпечують підтримку інфраструктури для офіційного магазину Microsoft, з цього якщо ми їх відключимо, то додатки магазину не будуть працювати. Ще ці обидва процеси призначені для захисту від злому UWP додатків.

WSAPPX процес в диспетчері завдань

Подпроцесс AppXSVC процесу WSAPPX відповідає за установку, видалення UWP додатків, а другий ClipSVC за ліцензування використання. З цього коли ми завантажуємо, встановлюємо додатки з магазину windows 10, то можемо помітити велике споживання ресурсів комп'ютера, ноутбука. Зазвичай сильно починає вантажити процесор при скачуванні і жорсткий диск при установці UWP додатків. Те ж саме відбувається, коли ми встановлюємо  програмне забезпечення Win32  традиційним способом, так як його відповідні  процеси  установки також споживають багато ресурсів в цей момент. Якщо ви не використовуєте магазин windows, і все ще бачите, що процес  WSAPPX вантажить вашу систему, то швидше за все це пов'язано з деякими оновленнями UWP в фоновому режимі. Можна відключити деякі непотрібні фонові програми для зниження навантаження на систему (дивіться нижче за посиланням). Ще можна видалити непотрібні програми, якщо наприклад дитина встановив все в підряд.

  • Відключити фонові додатки
  • Видалити зайві UWP додатки

Майте на увазі, що деякі UWP додатки вже інтегровані в Windows 10 - це наприклад календар, калькулятор, фотографії, пошта і т.д. І з усього вище сказаного, не рекомендую відключати процес WSAPPX і пов'язані з ним служби, у запобігання некоректної працездатності microsoft store.