Conhost.exe - Що це за процес в Windows 10/7?

Conhost.exe (хост вікна консолі) - дозволяє командному рядку виконувати кілька функцій. Основним функціоналом командного рядка є виконання команд. Більшість команд автоматизовані за допомогою скриптів і командних файлів. Наприклад, коли ви завантажуєте з торрента ріпак, то можете виявити установник cmd, як тиха установка. Цей інсталятор запустити cmd в фоном режимі, може і кілька процесів запустити, і почне установку. За допомогою процесу xonhost.exe ми можемо перетягувати файли і папки відразу в командний рядок (cmd). Також він відповідає за візуальний вигляд командного рядка.

Conhost.exe з'явився з Windows 7 і існує в Windows 10. У Windows XP цей процес називався crsrss.exe і вона була проблемний. Crsrss.exe міг аварійно завершити роботу і вивести з ладу всю систему, а також не дозволяв розробникам запускати тематичний код в системних процесах. З цієї причини в Windows 10 або Win7, ви можете побачитеся кілька хостів вікна консолі , так як кожен запущений екземпляр командного рядка буде мати власний процес Conhost.exe . Розділивши цей процес, Microsoft вирішила дуже важливу проблему краш всієї системи, як це було в WinXp.

Conhost.exe хост вікна консолі

Чи є Conhost.exe вірусом?

Conhost.exe не є вірусом, але може бути заражений. Це легальний файл Microsoft в системі Windows 10/7 і відповідає за роботу командного рядка. Як перевірити і що робити, якщо це вірус? Все просто. Ви можете відкрити розташування процесу conhost.exe і якщо вас автоматично перекине по шляху C: \ Windows \ System32 , то це не вірус. Якщо відкриється інший шлях, то це шкідливе ПЗ.

Conhost.exe вантажить ЦП або ОЗУ - Що робити?

  1. Ви повинні розуміти, що процес conhost.exe може працювати в фоном режимі. Вам варто перевірити, чи не запускали ви установку програми, яка запускає командний рядок в фоном режимі для виконання команд.
  2. Шкідливе ПО замасковане під ім'я conhost.exe може вантажити пам'ять або ЦП. У цьому випадку скористайтеся антивірусним сканером.
  3. У диспетчері завдань завершите всі процеси пов'язані з командним рядком.
  4. Запустіть сканування і відновлення системних файлів.