Steam_api64.dll відсутня - Як виправити в Windows 10

Коли лаунчер Steam не може знайти вказаний DLL-файл, який необхідний для правильної роботи гри, то вам будуть видаватися різні повідомлення про помилки як " точка входу в процедуру не знайдено у бібліотеки Steam_api64.dll " або " Система не виявила Steam_api64.dll ". Також, під час запуску різних ігор як GTA 5, Fallout 4, Farming Simulator, Skyrim і інших, може видаватися повідомлення про помилку, що " Запуск програми неможливий, так як на комп'ютері відсутня Steam_api64.dll. Спробуйте перевстановити програму ". Це не залежить від версії ОС і помилка може з'явиться як в Windows 10, так і в Windows 7.

Сам файл Steam_api64.dll відповідає за взаємозв'язок автентичності ліцензії між Steam-клієнтом і грою. З цієї причини, дана помилка буде у тих користувачів, які скачують піратські ігри з торрента, так як творці ріпаку можуть не пакувати файл Steam_api64.dll в саму гру або антивірус порахував цей файл небезпечним і заблокував його. Також помилка може виникнути у користувачів, які використовують ліцензійні гри. В цьому випадку, файл Steam_api64.dll може бути пошкоджений. Наприклад, коли виконується робота цього файлу і різко стався якийсь збій, то файл може пошкодитися. У цій інструкції про те, як виправити помилку, коли файл Steam_api64.dll відсутня при запуску ігор в Windows 10 або Windows 7.

Steam api64.dll відсутня

Виправити помилку, коли Steam_api64.dll відсутня

Якщо ви намагаєтеся запустити піратську версію гри скачала з торрента, то повинні розуміти, що в 80% у вас буде вірус. Я не відмовляю і не закликаю вас до ліцензій, це ваш свідомий ризик. В першу чергу, перед установкою гри ви повинні відключити антивірус, так як файл steam_api64.dll завірусован в ріпаку і не буде встановлено в системі. Якщо ви вже встановили гру і видається помилка, то додайте папку з грою в виключення антивіруса. Покажу приклад, як додати гру в виключення в захисника Windows 10.

Відкрийте вбудований антивірус захисник Windows і натисніть "Захист від вірусів і загроз"> справа "Управління настройками"> "Додавання або видалення винятків". Далі ви можете додати папку з грою або сам файл Steam_api64.dll в виключення, щоб антивірус не сканував його.

додати гру в виключення захисника Windows

1. Перевірка файлів Steam і гри

Крок 1 . В Steam є функція для перевірки цілісності файлів гри і їх відновлення, якщо вони пошкоджені або відсутні. Для цього, запустіть Steam-клієнт і натисніть на верхню вкладку " БІБЛІОТЕКА ". Далі виберіть гру при запуску якої видається помилка з відсутнім файлом Steam_api64.dll, натисніть по ній правою кнопкою миші і виберіть " Властивості ". У новому вікні перейдіть у вкладку " Локальні файли " і натисніть на " Перевірити цілісність файлів гри ". Якщо Steam виявить пошкоджений або відсутній файл Steam_api64.dll, то він завантажить новий зі свого сервера і замінить існуючий.

ПЕРЕВІРКА ЦІЛІСНОСТІ Фото ІГРИ в Steam

Крок 2 . Відновимо папку бібліотек в Steam клієнта. Відкрийте клієнт і натисніть зверху на вкладку " Steam ", виберіть " Налаштування ".

Steam файл настройки


У новому вікні натисніть на графу " Завантаження " і з правого боку " Папки бібліотеки Steam ". З'явиться ще одне вікно в якому натисніть правою кнопкою миші на шлях установки Steam клієнта і виберіть " Відновити папку бібліотеки ". Після закінчення процесу перезапустіть Steam і спробуйте запустити гру.

Відновити папку бібліотеки

2. Установка DirectX

DirectX - популярний API, який містить в собі всі необхідні DLL файли для підтримки графічної роботи. Перейдіть на офіційний сайт Microsoft і скачайте DirectX, після чого перезавантажте ПК і перевірте, чи усунуто помилка з файлом Steam_api64.dll.

  • Завантажити DirectX для кінцевого користувача.

3. Відновити відео драйвер

Файл Steam_api64.dll може знаходиться не в самому Steam клієнта і не в папці з грою. Цей файл може розташовуватися в папці з відео драйвером. У моєму випадку, це графічний драйвер Nvidia і файл перебувати по шляху C: \ Program Files \ NVIDIA Corporation \ NvStreamSrv . Перейдіть на офіційний сайт виробника відеокарт Nvidia, AMD або Intel і скачайте останню версію драйвера для відеокарти.

Nvidia Steam api64.dll

4. Реєстрація steam_api64.dll і куди кидати

Якщо ви захотіли на свій страх і ризик завантажити файл Steam_api64.dll з інтернету і закинути його до себе, щоб виправити помилку, то сам файл Steam_api64.dll може знаходиться в різних місцях, в залежності від потреби гри від API DLL. Розташування файлу Steam_api64.dll може бути в:

  • C: \ Windows \ System32
  • C: \ Windows \ SysWOW64
  • Папка з грою E: \ STEAM \ steamapps \ common \ SMITE \ Binaries \ Win64
  • Корінь папки з грою E: \ STEAM \ steamapps \ common \ SMITE \

Якщо у вас кілька ігор, ви можете взяти файл Steam_api64.dll з іншої гри і закинути в папку з грою, яка видає помилку. Відкрийте провідник (Цей комп'ютер) і просто напишіть в пошуку назву файлу Steam_api64.dll.

пошук файлу steam_api64.dll

Момент : Після того, як ви закинули до себе файл, його швидше за все буде потрібно зареєструвати. Для цього натисніть поєднання клавіш Win + R і введіть regsvr32 steam_api64.dll.

реєстрація файлу steam_api64.dll