INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE при завантаженні Windows 10

Inaccessible Boot Device (неприпустиме завантажувальний пристрій) - це сумна помилка або стоп-код зупинки, який з'являється на синьому екрані смерті в Windows 10. Ця проблема виникає в більшості випадках при завантаженні вашої системи. Windows не здатний виявити і розшифрувати дані, які надходять з компонентів завантаження, і переходить до BSOD, включаючи повідомлення про помилку 0x0000007b . Іноді ця проблема виникає через помилки в оновленнях microsoft. Що робити? Як виправити? Багато задавались цим питанням, і ми розберемо способи, як виправити помилку Inaccessible_Boot_Device в Windows 10.

Способи вирішення помилки Inaccessible Boot Device при завантаженні Windows 10

Microsoft продовжує випускати оновлення для Windows 10 з метою зробити її більш продуктивною і безпечною. Помилка Inaccessible_Boot_Device на синьому екрані в Windows 10 виявлена ​​в останньому оновленні. Причиною є випуск кумулятивних і delta-оновлень для служб оновлення Windows Server і диспетчера конфігурації системного центру. Помилка виникає, коли система намагається встановити обидва поновлення одночасно.

Нові помилки завжди складно вирішити, однак Microsoft вже придумала виправлення. На їхньому сайті TechNet, з'явилися деякі інструкції, щоб виправити помилку недоступного завантажувального пристрою, як в windows 10 fall creator і Anniversary update. Давайте нижче розберемо способи вирішення помилки Inaccessible Boot Device з синім екраном і кодом 0x0000007b.

помилка Inaccessible Boot Device Синій екран

1. Видалення проблемних файлів оновлень

Крок 1 . Перше, що вам потрібно зробити - це створити завантажувальний флешку, щоб потрапити в середу відновлення і запустити командний рядок. Можна створити на іншому комп'ютері диск відновлення системи без копіювання системних файлів. Якщо флешки не буде завантажуватися, то не забудьте поставити її на перший завантажувальний місце в BIOS.

Якщо ви створите диск відновлення, то він запуститися відразу в настройки. Якщо ви створите установчу флешку windows 10, то при установці вам потрібно буде натиснути "відновлення системи", щоб потрапити в параметри середовища.

Відновлення системи при установки Windows 10


Крок 2 . Коли ви потрапили в параметри середовища відновлення, то натисніть " Пошук і усунення несправностей "> " Додаткові параметри ".

Серед параметрів Windows 10


Крок 4 . Виберіть " Командний рядок ".

середовище відновлення командний рядок


Крок 5 . Наступне завдання - це видалити ключ  Exclusive з реєстру  SessionPending . Для цього в командний рядок задайте нижче команди по черзі натискаючи Enter.

  • reg load HKLM\temp c:\windows\system32\config\software
  • reg delete "HKLM\temp\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Component Based Servicing\SessionsPending" /v Exclusive
  • reg unload HKLM\temp
Ручне видалення ключа з реєстру в разі помилки введення 2 команди Введіть в командний рядок regedit , щоб відкритий візуальний редактор реєстру. Перейдіть за вищевказаною шляху в лапках і видаліть вручну  Exclusive .реєстр Exclusive

Крок 6 . Після видалення ключів реєстру, вам потрібно витягнути встановлені пакети, ввівши нижню команду:

  • dism /image:C:\ /get-packages

Крок 7 . У списку Packages Listing знайдіть елемент з написом Installed Pending , це той який і викликає проблему. Тепер вам потрібно створити тимчасову папку, щоб перемістити всі криві поновлення ввівши таку команду:

  • MKDIR C:\temp\packages

Крок 8 . Нарешті, видаліть криві поновлення windows 10 ввівши таку команду:

  • dism /image:c:\ /remove-package /packagename:PACKAGEIDENTITYNAME /scratchdir:c:\temp\packages

Після успішного видалення оновлень перезавантажте комп'ютер і помилка не повинна більше з'являтися.

2. Виконати перевірку системних файлів з функцією SFC

Для виправлення помилки Inaccessible Boot Device, в windows 10 вбудована функція System File Checker для виправлення пошкоджених системних файлів. Повне керівництво по виправленню і відновленню системних файлів. Дотримуйтесь наступних пунктів.

Крок 1 . Запустіть командний рядок від імені адміністратора або запустіть її через середу відновлення, як описано вище способом. У командному рядку задайте наступну команду sfc / scannow  і натисніть Enter. Система почне перевірку пошкоджених файлів, в разі виявлення, автоматично відновить і виправить їх.

Якщо ви робили sfc / scannow  з робочого столу і вам видало помилку, що виявлені помилки, але система не змогла їх виправити, то завантажитеся в безпечному режимі і виконайте все заново.

Перевірка і відновлення файлів

3. Перевірка несправного жорсткого диска

Несправний жорсткий диск часто викликає помилку 0x0000007b або Inaccessible Boot Device на синьому екрані смерті.

Крок 1 . Запустіть командний рядок від імені адміністратора і введіть  chkdsk / f

Сканування жорсткого диска chkdsk

Крок 2 . Windows запропонує вам перезавантажити комп'ютер перед початком сканування. Введіть  Y  в командному рядку та натисніть клавішу  Enter .

Крок 3 . Після перезавантаження Windows буде автоматично сканувати жорсткий диск і відновлювати на основі цього сканування.

4. Включення режиму AHCI в BIOS

Сучасні ПК в даний час мають BIOS для ініціалізації, а також перевірки апаратних компонентів системи. Він також завантажує завантажувач в якості альтернативи операційній системі з накопичувача. Однак включення режиму розширеного управління хост-контролером (AHCI) в BIOS, також може привести до помилки. Для цього вам знадобляться наступні кроки:

Крок 1 . Увійдіть в BIOS, зазвичай це кнопки F2 або Delete . Ці кнопки потрібно натиснути відразу при включенні комп'ютера.

Крок 2 . Після входу в БІОС, перейдіть в розділ  Advanced  і переведіть параметр  AHCI Mode  на  Enabled . Так як bios у всіх різний, то вбийте в google або yandex пошук і дивіться по картинках, де ця настройка.

AHCI Mode Control

Крок 3 . В якості додаткового варіанту ви можете перемкнути управління   AHCI Mode Control  на  Auto .

Крок 4 . Натисніть зберегти, зазвичай це F10 і перезавантажте комп'ютер.

5. Оновлення драйверів

Драйвери - це програми, які дозволяють ОС Windows 10 ефективно використовувати обладнання. Застарілий драйвер може привести до виникнення різних помилок, включаючи помилку Inaccessible Boot Device на вашому комп'ютері. Оновлення драйвера досить просто. Вам просто потрібно відвідати веб-сайт виробника і вибрати останню версію драйвера. Багато учасників форуму TechNet повідомляють, що помилка пропала після оновлення драйвера " контролера IDE ATA / SATA ".

6. Погано контактіруемие дроти

У деяких випадках дроти погано контактують з жорстким диском або материнською платою. У таких випадках потрібно їх перевірити і поправити, якщо вони відійшли.

Крок 1 . Вимкніть комп'ютер, і відключіть блок живлення від мережі (розетки).

Крок 2 . Від'єднайте всі дроти всередині комп'ютера і змініть порт дроти, який з'єднує жорсткий диск і материнську плату.

Порт дроти з'єднує жорсткий диск з материнською платою

Крок 3 . Підключіть всі проводи в тому порядку в якому від'єднали.

7. Увійдіть в безпечному режимі на комп'ютері

Стороннє несанкціоноване програмне забезпечення, також може викликати помилку BSOD Inaccessible Boot Device. Однак вхід в безпечному режимі також може вирішити проблему. Безпечний режим означає запуск комп'ютера без участі стороннього програмного забезпечення, що включає тільки базові компоненти.

Крок 1 . Дивіться повне керівництво і способи, як завантажитися в безпечному режимі windows.

Крок 2 . В автоматичній середовищі відновлення перейдіть з налагодження "Пошук і усунення несправностей"> "Додаткові параметри"> "Параметри завантаження"> "Перезавантажити"> натиснути цифру 4 .

Безпечний режим в середовищі відновлення

Крок 3 . Тепер якщо завантаження пройшла успішно, то вам коштувати усунути проблемні програми або драйвера, які викликають помилку. Згадайте недавно встановлені програми, антивіруси і видаліть їх, щоб виявити винуватця. Спробуйте відкотити або оновити драйвери пристроїв зайшовши в " диспетчер пристроїв ".Оновити драйвер пристрою

8. Скинути Windows 10

Якщо всі вищенаведені рішення йдуть даремно, у вас є остання можливість, це скинути Windows 10 з метою усунення помилки Inaccessible Boot Device. Не забудьте зберегти резервну копію всіх необхідних елементів з розділу диска (C :), оскільки це призведе до видалення всіх файлів з нього. Для продовження, необхідно мати інсталяційний носій Windows 10.

Крок 1 . Перезавантажте комп'ютер в автоматичному режимі відновлення (середа відновлення).

Крок 2 . При появі нового екрану, натисніть " Пошук та усунення несправностей " і перейдіть до опції " Скинути цей комп'ютер " на наступній сторінці.

Крок 3. Натисніть " Видалити все ". Вам буде запропоновано вставити інсталяційний носій Windows 10. Вставте його в першу чергу.

Крок 4 . Виберіть варіант:   Тільки диск, на якому встановлена Windows , а потім " Просто видаліть мої файли ".

Крок 5 . Натисніть кнопку " Скидання " для початку процесу і продовжуйте слідувати інструкціям на екрані, поки вони не будуть завершені.