Помилка CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT синього екрану в Windows 10

Помилка CLOCK WATCHDOG TIMEOUT синього екрану може виникати в системі Windows, коли зазначений процесор не виконує жодних переривання. Зазвичай це відбувається, коли процесор не відповідає або заблокований. Ця помилка виникає, коли у процесора виникають проблеми з взаємодією його ядер і потоків. Потоки - це завдання, що виконуються ядрами, і деякі ядра можуть мати багато потоків одночасно. Проблема в тому, що один потік чекає адекватної відповіді від іншого потоку, або одне ядро ​​очікує відповіді від іншого ядра, і ці відповіді не приходять. З технічної точки зору, коли процесор не може продовжувати обробку завдань, тому що його ресурси зайняті і взаємозалежні для звільнення, цей стан називається Deadlock. Отже, давайте спробуємо варіанти, які допоможуть виправити цю помилку.

Помилка може мати значення 0x00000101 . Це вказує на те, що очікуване тактовое переривання на вторинному процесорі в багатопроцесорної системі не було отримано в виділеному інтервалі. У Windows 10 вона звучить наступним чином:

На вашому ПК виникла проблема, і його необхідна перезавантажити. Код CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT.

CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT Windows 10

Як виправити помилку CLOCK WATCHDOG TIMEOUT в Windows

Перед виконанням ви повинні переконатися:

  1. Якщо у вас є точка відновлення, то повинні спробувати відкотити систему назад в робочий стан.
  2. Якщо ви розігнали свою систему, то поверніть параметри за замовчуванням.
  3. Все нижче дії ви повинні робитися в безпечному режимі з підтримкою мережі.

Якщо ви не можете потрапити в безпечний режим через Windows, то створіть установчу флешку Windows 10, почніть установку і натисніть знизу на "Відновлення системи". Далі вас перекине в додаткові параметри завантаження, де ви зможете перейти за параметрами "Пошук і усунення несправностей"> "Додаткові параметри"> "Параметри завантаження"> "Перезавантажити" і натиснути F4 , щоб запустити безпечний режим.

Відновлення системи при установки Windows 10

1. Відкат недавно оновленого драйвера пристрою

Якщо ви недавно оновили будь-якої драйвер, я пропоную вам відкотити драйвер і подивитися, чи допоможе це.

2. Запуск засіб діагностики пам'яті Windows

Запустіть перевірку пам'яті на вашому комп'ютері. Натисніть Win + R і введіть  mdsched.exe . Дотримуйтесь інструкції на екрані. Система автоматично спробує виправити помилки в ОЗУ, якщо їх виявить.

діагностика оЗУ

3. Відключити нове обладнання

Якщо ви підключили якесь нове пристрій (флешку, SSD, відеокарту), то рекомендується видалити всі подібні пристрої одне за іншим і перевірити, усуває це ваші проблеми. Ця помилка може бути викликана, якщо тільки що встановлений пристрій підтримує процесор, використовуючи різні інструкції, такі як установка несправного драйвера і інші. Якщо ви виявите конкретний пристрій, яке викликає помилку, ви можете просто перевірити, чи встановлений останній драйвер для нього і чи підтримує він з вашою операційною системою.

4. Усунення неполадок в стані чистої завантаження

Ви можете усунути неполадки вручну, виконавши Чисту завантаження. Чисте завантаження запускає систему з мінімальними драйверами і програмами запуску. При запуску комп'ютера в режимі чистої завантаження, комп'ютер запускається з використанням попередньо обраного мінімального набору драйверів і програм запуску, а оскільки комп'ютер запускається з мінімальним набором драйверів, деякі програми можуть працювати не так, як очікувалося. Пошук та усунення несправностей при чистій завантаженні призначене для виявлення проблем з продуктивністю.

5. Оновлення BIOS

BIOS є чутливою частиною комп'ютера. Це програмний компонент, від якого залежить функціонування апаратного забезпечення. Отже, ви повинні бути дуже обережні при зміні чого-небудь в BIOS. Я б порекомендував вам пропустити цей метод, якщо ви не знаєте, що робите, або не знаєте, як це зробити. Ви можете спиратися на інструкцію в якій я дуже докладно описував, як я оновлював свій UEFI (Bios).