rundll32.exe - Що це за процес в Windows?

RunDLL32 - Run Dynamic Link Library 32-bit (запуск динамічних посилань з 32-розрядної бібліотеки). rundll32.exe - це системний файл операційної системи Windows і він не є вірусом. Він допомагає з розподілом динамічної бібліотеки в пам'яті. Іншими словами, бібліотеки динамічних посилань (Dynamic Link Library або DLL) - це важливі файли, в яких зберігаються частини даних, які належать певної програми і не можуть бути запущені без допомоги Rundll32.exe. Rundll32.exe дозволяє користувачам запускати функцію, експортовану з 32-бітної DLL. Він написаний виключно для запуску функцій з тих DLL-бібліотек, які явно написані для його виклику. Rundll32 завантажує і запускає 32-розрядні бібліотеки DLL і поширює кілька бібліотек DLL в пам'яті файлової системи.

Наприклад, коли ви натискаєте в будь-якій програмі " Зберегти як ", то вискакує вікно. Воно однакове у всіх програмах і зроблено це за допомогою Rundll32.exe. Це дуже полегшує роботу програмістам, щоб не писати кожен раз тонну зайвого коду в свою програму.

Вікно зберегти як

Чи є rundll32.exe вірусом і чому він вантажить процесор

Сам файл rundll32.exe є офіційним файлом Microsoft. Він не є вірусом. Однак, є шкідливе ПО, яке маскується під ім'я цього процесу. У цьому випадку він може бути вірусом і вантажити вашу систему до 100%, зокрема процесор. Дуже часто зустрічається на торрентах зі зламаними програмами і іграми, коли ви їх завантажуєте і встановлюєте. Давайте подивимося, як дізнатися rundll32.exe є він вірусом.

Якщо rundll32.exe знаходиться в папках WinSxS, System32 або SysWOW64 і має опис Хост-процес Windows (Rundll32), то це оригінальний файл Microsoft. Якщо ви сумніваєтеся, то скористайтеся антивірусним сканером. Рекомендую Zemana або D.WEB.

1 спосіб. Ви можете написати слово "rundll32.exe" в пошуку провідника і система вам знайде всі файли з цим ім'ям. На зображенні нижче видно, що він розташований по правильним шляхах. Також, це можуть бути подпакі. Натисніть правою кнопкою миші по файлу і виберіть " Властивості ".

розташування rundll32.exe


У вкладці "Докладно" нас цікавить " Опис файлу: Хост-процес Windows (Rundll32) " і " Назва продукту: ОС Microsoft Windows ". Якщо дані вірні, то це не вірус.

Докладні відомості rundll32.exe

2 спосіб . Якщо ви виявили rundll32.exe в диспетчері завдань і сумніваєтеся в ньому, то просто клацніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть " Відкрити розташування файлу ". Далі вас перекине в системні папки WinSxS, System32 або SysWOW64. Якщо вас перекинуло в інше місце, то швидше за все це вірус. Ви також можете відкрити властивості файлу і подивитися його опис.

Дізнатися розташування файлу через диспетчер задач