Помилка 0x80300024 при установці Windows 10

Багато користувачів стикаються з помилкою 0x80300024 при установці Windows 10, коли намагаються вибрати локальний диск для установки системи і стикаються з помилкою  0x80300024 і наступним повідомленням: " Нам не вдалося встановити Windows в вибране розташування ". Відомі причини, які можуть викликати цю помилку: використання декількох жорстких дисків, USB-флешка вставлена в неправильний порт, недостатньо місця на диску, SSD або HDD пошкоджений . Давайте розберемо, що робити і як виправити цю прикру помилку.

Як виправити помилку 0x80300024 при установці Windows

Скиньте будь ласка в коментарі чіткий скрін помилки для розміщення на сайті, буду вдячний.

1. Вийміть всі непотрібні жорсткі диски

Помилка 0X80300024 може з'являтися, якщо ви використовуєте більше одного жорсткого диска, і один з них буде працювати в якості місця установки. В цьому випадку є ймовірність, що додатковий диск буде втручатися в процес установки, що призведе до появи помилки 0X80300024. Тому від'єднайте інший жорсткий диск від комп'ютера і запустіть процес установки. Як тільки ви виправите помилку, підключіть відключений жорсткий диск до системи. Наприклад, у мене ця помилка з'явилася, коли на ПК були підключені HDD і SDD диски одночасно. Я від'єднав HDD і встановив Windows на SSD, після чого підключив назад HDD. У ноутбуках можуть бути теж два диска: HDD і NVMe SSD, де NVMe підключається через M.2 роз'єм і виглядає як планка ОЗУ.

2 жорстких диска

2. Перевірте правильність порту USB

Якщо виявите помилку 0X80300024 при установці операційної системи через USB-флешку, то змініть порт з 2.0 на 3.0 і навпаки. Зазвичай порт 3.0 позначений синім кольором.

USB порти

3. Зробити жорсткий диск основним завантажувальним диском

Існує ймовірність того, що помилка 0X80300024 полягає в тому, що диск, на який планується встановити ОС, не відповідає порядку первинного завантаження системи. Порядок дисків розподіляється через BIOS комп'ютера при запуску, де завантажується Windows. Щоб вирішити цю проблему, вам необхідно зайти в BIOS або UEFI і виставити першим основний завантажувальний диск.

Для цього включіть свій ПК і відразу натискайте F1, F2 або Del, щоб увійти в параметри BIOS. Як тільки ви опинитеся в налаштуваннях BIOS, вам потрібно перейти в параметр Boot і виставити там на перше місце свій основний диск, на який ви хочете встановити Windows 10.

виставити першим завантажувальний утсройство в UEFI

4. Брак місця на диску

Ви встановлюєте ОС на диск, який вже використовується і на ньому недостатньо місця. В такому випадку відформатуйте розділ диска на який ви хочете встановити систему Windows 10, щоб позбутися від помилки 0X80300024.

У деяких випадках допоможе повне форматування жорсткого диска і створення нових розділів. Пам'ятайте, що при цьому ви втратите всі дані.

Форматування диска при утсановке Windows

5. Замініть свій жорсткий диск

Якщо жоден з перерахованих вище способів не спрацював, то є ймовірність того, що у вас несправний жорсткий диск. Спробуйте будь-який інший альтернативний диск, щоб переконатися в тому, що потрібно замінити диск на новий чи ні. Сподіваюся допоміг вам виправити помилку "Нам не вдалося встановити Windows в вибране розташування" з кодом 0x80300024.