Boot Device Not Found: Виправити помилку при включенні ПК

Іноді при включенні ноутбука або ПК ви можете побачити повідомлення про помилку " Boot Device Not Found. Please install an operating system on your hard disk , Hard Disk ( 3f0 ) " і буде запропоновано натиснути F2 для діагностики системи. Справа в тому, що коли ви встановлюєте систему Windows на диск HDD або SSD, то диск стає головним завантажувальним пристроєм. Коли ноутбук або ПК завантажується, то BIOS або UEFI шукає встановлену систему Windows на цьому головному завантажувальному диску, і коли не знаходить жодного пристрою, з якого він може завантажитися, видає помилку, що завантажувальний пристрій не може бути знайдено (Boot Device Not Found) . Давайте розберемо, що робити і як виправити цю помилку?

Boot Device Not Found

1. Перевірте з'єднання з завантажувальним диском

Якщо ви використовуєте ПК, то його потрібно розібрати і подивитися дроти SATA. Вимкніть для початок ПК від мережі 220 і потім зніміть кришку на самому ПК. Далі подивіться уважно всі дроти, які йдуть від материнської плати до HDD або SSD. При можливо висуньте дроти, продміть фішки, і вставте назад. Якщо ви використовуєте ноутбук, то потрібні навички, які допоможуть вам відкрити його і перевірити наявність слабкого з'єднання. Якщо немає таких навичок, то віднесіть його в сервісний центр.

2. Змінити порядок завантаження

Якщо у вас всунута USB флешка в ПК або ноутбук, то спробуйте її витягти і завантажитися. Якщо не допомогло, то швидше за все, у вас стоїть першим завантажувальним пристроєм НЕ диск на якому встановлена ​​ОС Windows. Давайте зайдемо в BIOS і першому, яке завантажувальний пристрій коштує на першому місці.

При завантаженні ПК або ноутбука натисніть DEL або F2 , щоб потрапити в налаштування BIOS. Далі перейдіть в параметр Boot і виставте HDD, де встановлена сама система Windows, на перше місце ( Boot Option # 1 ) і при наступному завантаженні, помилка Boot Device Not Found повинна пропасти.

Це керівництво допоможе вам потрапити в BIOS і виставити на перше місце завантажувач в різних версіях BIOS.

виставити першим завантажувальний утсройство в UEFI

3. Виправити завантажувальний запис

Потрібно запустити командний рядок з додаткових параметрів завантаження. Щоб потрапити в ці параметри, потрібно вимкнути і включити ПК, три і більше разів, коли він доходить до помилки.

середовище відновлення командний рядок


Якщо ви не можете потрапити в такі параметри, то вам слід створити настановну флешку з Windows і почати процес установки, але не встановлювати, а натиснути нижче на кнопку " Відновлення системи ". Далі вас перекине в додаткові параметри завантаження, де ви зможете запустити командний рядок, як показано вище на картинці.

Відновлення системи при установки Windows 10


У командному рядку введіть команди по черзі, щоб відновити завантажувач і виправити помилку Boot Device Not Found:

  • bootrec /fixmbr
  • bootrec /fixboot
  • bootrec /scanos
  • bootrec /rebuildbcd

Якщо ви впевнені, що у вас проблема в засобі завантаження, то дивіться це керівництво по відновленню завантажувача Windows 10.

bootrec fixMBR cmd

4. Перевірте, чи активний основний розділ

Якщо вище перераховані способи не допомогли виправити помилку Boot Device Not Found, то потрібно перевірити, чи активний основний розділ. Розділ на диску, де встановлена ​​система Windows - називається основним і він повинен бути активний. Запустіть командний рядок і дотримуйтесь нижче вказівкам, щоб перевірити і активувати, якщо буде потрібно:

  • diskpart - Запуск інструменту.
  • list disk  - Список підключених дисків до комп'ютера.
  • select disk 0  - Вибір жорсткого диска на якому потрібно активувати розділ. У моєму випадку, основний жорсткий диск 0.
  • list volume  - Показує розділи на вибраному жорсткому диски.
  • select volume 2  - Вибрати локальний диск для активації. Вибирайте той, де встановлена сама система widows.
  • active  - Активувати розділ.

Активувати розділ Windows через CMD