COM Surrogate (dllhost.exe) - Що за процес в Windows 10?

Припинена робота програми COM Surrogate в Windows 10. Одна з основних помилок, яку користувачі Windows 10 отримують при роздруківки з інтернет-джерела або при спробі переглянути папку з медіа або відеофайлами, - "COM Surrogate Stopped Working". Давайте розберемо детально, що таке COM Surrogate з вихідним ім'ям dllhost.exe, чи може бути він вірусом і як виправити помилку, коли він припинив роботу.

COM Surrogate - Що це?

COM Surrogate не є вірусом. Це законний процес Windows 10, який працює у фоновому режимі. Він називається dllhost, тому що процес містить файли DLL. Microsoft створила інтерфейс розробників для створення розширень і програм під назвою COM Objects. Це також використовується для деяких програм в Windows 10. Наприклад, в провіднику Windows є об'єкт COM, який дозволяє створювати мініатюри для зображень і відео в папці. Проблема з цими COM-об'єктами полягала в тому, що вони могли призвести збій процесу Explorer разом з ним. Це означало, що вся ваша система зазнає краху. Щоб усунути цю проблему, Microsoft придумала процес  COM Surrogate, Який в основному запускав COM-об'єкт в окремому процесі, який його запросив. Таким чином, в прикладі Explorer об'єкт COM не запускати в процесі explorer.exe, а замість цього він запускався в створеному Surrogate процесі COM. Якщо об'єкт COM перестав працювати, він виведе з роботи тільки процес COM Surrogate, і Explorer продовжить роботу.

Подробиці COM Surrogate dllhost.exe

COM Surrogate не є вірусом, це офіційний файл Microsoft. Давайте розберемо деталі:

  • Опис файлу - COM Surrogate.
  • Назва продукту додатки - Операційна система Microsoft Windows.
  • Авторське право - Microsoft Corporation. Всі права захищені.
  • Розмір - 20,3 KB.
  • Мова англійська.
  • Назва початкового файлу - dllhost.exe.

Детальна інформація про процес dllhost exe COM Surrogate

Як розпізнати це вірус чи ні?

Іноді бувають випадки, коли трояни маскуються в системі Windows під dllhost.exe COM Surrogate. Ви можете легко відрізнити вірусний процес від справжнього. Справа в тому, що завірусованний  dllhost.exe не матиме ніякої докладної інформації, як описано вище. Відкрийте диспетчер задач, знайдіть COM Surrogate і натисніть на ньому правою кнопкою миші, і виберіть " Відкрити розташування файлу ". Якщо файл з ім'ям dllhost.exe знаходиться  НЕ по шляху C: \ Windows \ System32, то це вже великі сумніви в його оригінальності, і Ви повинні видалити його або вжити інших заходів, наприклад антивірусні сканери. Ще один нюанс полягає в тому, що в диспетчері завдань можуть бути 1-2 процесу з ім'ям COM Surrogate, якщо їх більше, то потрібно сканувати систему на віруси. Також варто звернути увагу, якщо вони споживають весь час ЦП 1-10% (нормальний режим 0%).

Розташування dllhost exe

Припинена робота програми COM Surrogate в Windows 10

Натисніть Win + R і введіть sysdm.cpl , щоб відкрити властивості системи.

win + r Властивості системи мій комп'ютер


Далі перейдіть на вкладку "Додатково" і натисніть на "Параметри".

Властивості системи, додатково, параметри, швидкодія


Перейдіть у вкладку "Запобігання виконання даних" і натисніть " Включити DEP для всіх програм і служб, окрім вибраних нижче ". Далі натисніть "Додати".

включити DEP


Для 32-bit системи Windows : Перейдіть в папку system32 і відкрийте файл dllhost.exe. Натисніть OK і перезавантажте комп'ютер.

Додати в DEP dllhost exe для 32 bit

Для 64-bit системи Windows : Перейдіть в папку  SysWow64  і і відкрийте файл dllhost.exe. Натисніть OK і перезавантажте ноутбук.

Додати в DEP dllhost exe для 64 bit