Не працюють навушники на комп'ютері Windows 10

Навушники незамінна гарнітура для спілкування в іграх, відеоконференціях або просто, щоб не порушувати в нічний час режим тиші. Деякі користувачі стикаються з проблемою, коли навушники не працюють на комп'ютері або ноутбуці з системою Windows 10 і задаються питанням, що робити? Навушники в Windows 10 можуть не працювати з багатьох причин, в основному це проблеми в драйверах або сторонніх програм як Realtek HD Audio.

Що робити, коли не працюють навушники в Windows 10

Так як підключення навушників може бути через гніздо 3,5 мм, USB або Bluetooth, то потрібно їх перевірити на іншому комп'ютері, ноутбуці або телефоні, щоб виключити механічне пошкодження. Також, спробуйте під'єднати навушники в інший USB-порт або інший роз'єм 3,5 мм, яке знаходиться позаду комп'ютера, а не передній панелі. Тим самим виключимо, що сам порт або роз'єм може не працювати.

Перш ніж приступити до радикальних способом, коли навушники не працюють в Windows 10, зробіть усунення неполадок. Клацніть правою кнопкою мишкою по іконки "динаміків" в треї на панелі завдань і виберіть "Пошук та усунення несправностей".

усунення неполадок зі звуком

1. Переключити аудіопристр навушників вручну

Коли ви підключили навушники, то вони не переключилися автоматично, і в цій ситуації потрібно вручну встановити висновок звуку навушників. Для цього відкрийте " Параметри "> " Система "> " Звук "> справа " Управління звуковими пристроями " і в графі " Пристрої виведення " подивіться чи не відключена чи ваша модель навушників.

Пристрої виведення звуку в windows 10

Тепер поверніться на крок назад в параметрах, і в графі " Висновок " звуку, виберіть свій аудіо драйвер. Якщо не знаєте, можете по черзі перемикати параметри, поки не з'явиться звук в навушниках. Наприклад, у мене навушники виводяться через драйвер Realtek "Динаміки", але може бути вказівка USB-порту або іншого, якщо Reatek не встановлено в системі.

Якщо є проблеми з мікрофоном, то нижче буде графа "Введення" звуку. Виконайте те ж саме, тільки для введення звуку. 

висновок звуку в Windows 10

2. Перезапуск служби Audio

Натисніть клавіші Win + R і введіть services msc, щоб швидко відкрити служби Windows 10. Знайдіть у списку службу " Windows Audio " і натисніть по ній два рази, щоб відкрити властивості. Переконайтеся, що тип запуску "Автоматично". Зупиніть службу і запустіть її назад, тим самим ми перезапустити її.

Windows Audio

3. Відновити драйвера

Натисніть кнопок Win + R і введіть devmgmt.msc , щоб відкрити диспетчер пристроїв. Розгорніть дві графи " Аудіовиходи і аудіовходи " і " Звукові, ігрові та відеотехніка ". Визначте свій пристрій і натисніть правою кнопкою миші і виберіть "Оновити драйвер" в двох графах. У вас може бути High Definition Audio Device , який є за замовчуванням в Windopws 10.

Якщо навушники підключені по Bluetooth, то потрібно звернути увагу на драйвер Bluetooth.

Оновити драйвер звуку навушників

Важливо: Якщо у вас звук в навушниках виводитися за допомогою контролера IDT High Definition Audio CODEC або іншого, який буде відображатися в диспетчері пристроїв, замість Realtek або High Definition Audio Device , то натисніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть " Оновити драйвер ".

  • Виберіть " Виконати пошук драйверів на цьому комп'ютері " і " Вибрати драйвер пристрою зі списку доступних ".
  • Виберіть High Definition Audio Device або Realtek.

Якщо ви використовуєте програму і драйвера Realtek, то ви можете спробувати поміняти їх на High Definition Audio Device, і навпаки.

High Definition Audio Device

Примітка : Якщо вище способи з драйверами не допомогли, і навушники не працюють, то спробуйте видалити всі драйвера пов'язані зі звуком, після чого перезавантажте комп'ютер, і вони встановляться автоматично заново в Windows 10.

видалити звук Realtek High Definition Audio

4. Інший формат аудіо

Якщо навушники все ще не працюють в Windows 10, то можна поміняти формат аудіо (Гц). Відкрийте " Панель управління " написавши це слово в пошуку і виберіть " Устаткування і звук ". У вкладці " Відтворення " перейдіть до потрібного пристрою є за замовчуванням і відповідає за виведення навушників, і нижче натисніть на кнопку " Властивості ". У новому вікні перейдіть у вкладку "Додатково" і в графі "Формат за замовчуванням" змінюйте Герци поки навушники не запрацюють, натискаючи при цьому "OK" і "Перевірка".

поміняти формат звуку

5. Відключити виявлення роз'єму на передній панелі

Якщо Windows 10 не бачить навушники, то потрібно відключити авто визначення гнізд в програмі Realtek, відкрийте Realtek HD Audio Manager і встановіть прапорець " Відключити визначення гнізд передній панелі ".

відключити виявлення роз'єму на передній панелі

6. Додаткові поради

Ви повинні розуміти, що Realtek вже немає і він використовується тільки на старих материнських платах комп'ютера. Якщо навушники все ще не працюють в Windows 10, то:

  • Видаліть повністю Realtek драйвера і програму, так як стандартні звукові драйвера High Definition Audio Device відмінно працюють за замовчуванням в Windows 10 зі старими материнськими платами.
  • Перейдіть на офіційний сайт виробника материнської плати і ідентифікуйте звукову плату і скачайте драйвер.
  • Якщо ноутбук не бачить навушники, то варто звернути увагу на вбудовану програму від виробника ноутбука як Smart Audio і подібні. Такі програми виконують функції як Realtek. Варто звернути увагу на параметри навушників, звуку виведення, або спробувати видалити програму з ноутбука.