Як перевірити оперативну пам'ять на помилки в Windows 10/7

Якщо на комп'ютері ми можемо дізнатися, що жорсткий диск потребує дефрагментації, то суттєві проблеми ми не визначимо в оперативній пам'яті комп'ютера або ноутбука. Помилки пов'язані з ОЗУ складно виправити. Більш детальний аналіз можна отримати за допомогою сторонніх програм, але не варто недооцінювати windows 10, яка розвивається миттєво. У цьому керівництві розглянемо способи діагностики і перевірки оперативної пам'яті на помилки, як стандартним способом, так і перевіримо на наявність помилок за допомогою популярної утиліти MemTest86.

Можливі помилки оперативної пам'яті комп'ютера:

Перш ніж кидати гріхи на ОЗУ, потрібно знати зразкові помилки, симптоми, які нам допоможуть рухатися в правильному напрямку. Ми розберемо найбільш популярні симптоми помилок оперативної пам'яті.

 • Ваш комп'ютер пищить кілька разів при завантаженні.
 • Виліт або синій екран смерті при сильному навантаженню в 3D іграх.
 • Комп'ютер постійно перезавантажується.
 • Проблема доступу і робота з файлами.

Діагностика оперативної пам'яті в Windows 10/7

Введіть в пошуку  mdsched.exe або натисніть поєднання клавіш windows + R і введіть.

Запуск діагностики RAM


У такий вікні виберіть режим, який в даний момент підходить. (Інструмент також пропонує можливість запланувати тест при наступному перезавантаженні, якщо ви не можете закрити свої додатки і негайно перезапустити).

Перевірка оперативної пам'яті


Як тільки комп'ютер перезавантажиться, він запуститься в середовищі діагностики Windows Memory Diagnostics, і тести відразу почнуть працювати в  стандартному режимі . В цьому режимі інструмент буде запускати всі перевірки, доступні в основному режимі, на додаток до LRAND, Stride6 (з кешем), CHCKR3, WMATS + і WINVC. Можна ще вибрати параметри сканування натиснувши на клавішу F1 .

Діагностика RAM-bios


Після натискання F1 , з'явиться вибір тесту: базовий, звичайний, широкий . Нижче ви можете включити кеш і кількості проходів. У розширеному режимі тесту "Широкий", будуть доступно більше інструментів, що дозволить досконально діагностувати оперативну пам'ять на працездатність. Відключення "кеша" дозволить на пряму звертатися до RAM, що поліпшить якість діагностики. Коли ви налаштували параметри для сканування, натисніть F10  і він почне перевіряти оперативну пам'ять.

Параметри діагностики RAM-bios

Перевірка результатів тестування

Поки ви можете побачити статус під час процесу сканування, як тільки тест завершиться, ваш комп'ютер перезавантажиться автоматично, і вам потрібно буде використовувати засіб перегляду подій , щоб побачити результати тестування, щоб дізнатися, чи є у вас поганий модуль RAM.

 • Натисніть кнопок Win + R і введіть  eventvwr.exe , щоб відкрити "Перегляд подій".

Перегляд подій. Швидкий вхід


 • Розведіть папку " Журнали Windows " і натисніть правою кнопкою миші " Система ", виберіть з меню " Знайти "
 • Введіть в поле пошуку "Знайти"  MemoryDiagnostics-Results .

Пошук тесту RAM


У засобі перегляду подій двічі клацніть джерело  MemoryDiagnostics-Results  і перегляньте результат, якщо помилок немає, то можна не грішити на оперативну пам'ять вашого ноутбука, комп'ютера.

Перегляд помилок оперативної пам'яті ноутбука

Що робити, якщо при діагностики ОЗУ є помилки?

 • Найкраще замінити планку RAM.
 • Можна спробувати почистити контакти від пилу на планці і в роз'ємі.
 • Пробуйте вставляти по одній планці в різні роз'єми, щоб виявити проблему в самому модулі або роз'ємі.

Як перевірити помилки в оперативній пам'яті з MemTest86

Якщо ви зробили перевірку RAM засобами windows і не виявили ніяких помилок, але ви впевнені, що в оперативній пам'яті є помилки, то скористайтеся програмою MemTest86. Виберіть на сайті, скачати завантажувальний образ CD або для USB-флешки, щоб запустити програму з під BIOS.

завантажити MemTest86


Після скачування відкрийте архів " zip " і запустіть файл " imageUSB.exe " для запуску програми.

 1. Вставте отформатированную флешку в комп'ютер і натисніть " Refresh drives ", що б програма побачила накопичувач.
 2. Виберіть режим " Write to UFD ".
 3. Це образ в папці з архівом " MemTest86 ", який буде записаний на флешку.
 4. Натисніть " Write to UFD " для запису на флешку. Після всього зробленого, можете перезавантажити комп'ютер і він запуститься з під bios з програмою MemTest86 і почне діагностику.

завантажувач MemTest86

При перезавантаженні комп'ютера піде діагностика оперативної пам'яті вашого комп'ютера.

Діагностика MemTest86-bios


Якщо з'являться помилки, то вони будуть виглядати червоним кольором внизу, як на картинці.

Errors MemTest86

Керівництво розглядалося в системі Windows 10, але засіб перевірки оперативної пам'яті, доступно протягом багатьох років, а це означає, що ви також можете використовувати його в попередніх версіях, включаючи Windows 8.1 і Windows 7.