Помилка dxgmms2.sys на синьому екрані Windows 10

Dxgmms2.sys  - це файл системного драйвера для Windows, який пов'язаний з Graphics Rendering. Цей файл може викликати помилку синього екрану. Основні причини можуть бути, такі як ОЗУ, проблеми з жорстким диском, несумісні прошивки або пошкоджені драйвери. Розберемо потенційні способи, щоб виправити помилку dxgmms2.sys в Windows 10.

Можуть бути такі помилки BSOD, пов'язані з цим файлом:

 • SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED.
 • SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION.
 • KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED.
 • PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA.
 • IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.

dxgmms2.sys BSOD

Як виправити помилку dxgmms2.sys на синьому екрані Windows 10

Якщо ця помилка тільки почала виникати, і у вас вже є точка відновлення системи, ви можете використовувати її, щоб відновити колишні налаштування відкотом системи назад в робочий стан.

1. Драйвер відеокарти

У разі помилки Dxgmms2.sys, кращому буде зайти на офіційний сайт виробника і завантажити останню версію драйвера.

 • Драйвери NVIDIA.
 • Для відеокарт AMD.
 • Відкрите від Intel.

Є й інший спосіб. Ви можете використовувати офіційні програми для видалення драйверів відеокарти, щоб видалити драйвери AMD, INTEL, NVIDIA, а потім використовувати спеціальні утиліти від виробників для сканування і оновлення драйверів.

2. Запуск інструменту діагностики DirectX

Як згадувалося вище, ця помилка пов'язана з DirectX Graphics API. Таким чином, щоб усунути проблему, ви можете спробувати запустити засіб діагностики DirectX.

 • Натисніть комбінацію клавіш Win + R і введіть  dxdiag
 • Далі перейдіть у вкладку " Екран "

Прискорення директ ікс

Після того, як інструмент діагностики завершений, необхідно перевірити  Можливості DirectX і графу Примітки . Як видно на скріншоті вище, в графі "примітки" є проблеми з драйверами відеокарти, які потрібно оновити. У графі "примітки" має бути " Неполадок, не знайдено" .

Розберемо можливості DirectX. Деякі програми працюють дуже повільно або не працюють взагалі, якщо не включено апаратне прискорення Microsoft DirectDraw, Direct3D або текстури AGP. Якщо, щось вимкнено, то проблеми в драйверах відеокарти або DirectX. Справа в тому, що в Windows 10 прибрали ці функції для включення, але можна активувати DirectPlay, який автоматично повинен активувати Direct3D і DirectDraw. Для цього відкрийте "Панель управління"> "Видалення програм"> "Увімкнути / Вимкнути компонентів". Далі знайдіть в списку Legacy (DirectPlay) і поставте галочки, після чого перезавантажте ПК.

включити DirectPlay

3. Відновити DirectX

Іноді DLL файли можуть бути пошкоджені або видалені, і логічним другим основним рішенням це буде оновити або перевстановити сам DirectX. Зверніться до повного керівництву, як завантажити, встановити і оновити DirectX для Windows.

4. Скидання конфігурації BIOS

Ви також можете спробувати скинути конфігурацію BIOS і перевірити, усуває це ваші проблеми. Зайдіть в BIOS і перейдіть в параметр Exit . Далі виберіть рядок скидання налаштувань за замовчуванням Load defaults . Збережіть натисканням F10 і перезавантажте ПК. Нижче я приведу приклад UEFI і BIOS, як скинути налаштування за замовчуванням.

Скинути БІОС UEFI за замовчуванням

скинути БІОС

5. Використання редактора реєстру

Натисніть Win + R і введіть regedit , щоб відкрити редактор реєстру. Далі перейдіть по шляху:

 • HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers

З правого боку натисніть на порожньому полі правою кнопкою миші і "Створити"> "Параметр DWORD (32 біти)" і назвіть  TdrDelay . Далі натисніть два рази по створеному ключу  TdrDelay  і задайте значення 10 . Це встановить час відгуку для вашого графічного процесора рівним 10 секундам. (значення 2, є значенням за замовчуванням). Перезавантажте ПК і перевірте чи усунуто помилка dxgmms2.sys.

TdrDelay 10 секунд відгук

6. Можна деактивувати цю функцію сну

Іноді функція сну, також може викликати синій екран з помилкою dxgmms2.sys. Коли драйвери відеокарти використовуються в фоновому режимі, дисплей переходить в сплячий режим, а потім, коли він прокинувся, це може викликати BSOD. Щоб виправити це, ви можете запобігти переходу комп'ютера в сплячий режим.

 • Відкрийте "Панель управління"> "Обладнання і звук"> "Електроживлення"> "Налаштування переходу в сплячий режим"> "Змінити додаткові настройки живлення"> і в графі "жорсткий диск" поставте стан  0 хвилин , натисніть застосувати.

Відключити жорсткий диск від сплячого режиму