Виправити помилку fltMgr.sys на синьому екрані Windows 10

Помилка fltMgr.sys на синьому екрані смерті з'являється в Windows 10 через несправного обладнання або пошкоджених драйверів на комп'ютері. Сам файл Filter Manager file (fltmgr.sys) відповідає за зберігання файлів драйверів, щоб вони залишалися на своїх місцях. Як тільки ми замінимо обладнання, додамо наприклад ОЗУ, то може вискочити помилка на синьому екрані і зазначенням на файл fltMgr.sys. Сама планка ОЗУ може бути не робочої або самі слоти на ПК забиті пилом, або підгорілими. Це всього лише приклад з ОЗУ, це може бути і з будь-яким іншим обладнанням, наприклад принтером, USB-флешкою ​​і т.п. Це свого роду відмова роботи між обладнанням і комп'ютером. У цій інструкції про те, як виправити помилку fltMgr.sys на синьому екрані Windows 10.

Як виправити помилку fltMgr.sys

Перед виправленням нижче способами, запустіть центр поновлення Windows і оновіться. Вийміть все обладнання з USB-портів комп'ютера (флешки, принтер, навушники) і перезавантажити. Також, спробуйте завантажитися в безпечному режимі, це виключить завантаження зайвих драйверів і служб. Якщо кому цікаво, сам файл fltMgr.sys знаходиться по шляху C: \ Windows \ System32 \ drivers.

1. Перевірка обладнання та драйвера

Якщо ви недавно щось робили з обладнанням (міняли, додавали), то на вашому комп'ютері встановлено неправильні драйвери або встановлено несправне обладнання. Видаліть його і спробуйте замінити на старе або інше. Якщо синій екран все ще з'являється, це означає, що апаратне забезпечення працює нормально, і проблема може критися в драйверах для цього обладнання.

Натисніть Win + R і введіть devmgmt. msc , щоб швидко відкрити диспетчер пристроїв. У диспетчері пристроїв клацніть правою кнопкою миші по влаштуванню і виберіть " Оновити драйвер ". Зробіть це для всього обладнання в диспетчері пристроїв, щоб максимально виявити або виключити проблему в драйвері.

оновити відео драйвер

2 Відключити антивірус

Іноді бувають випадки, коли сторонній або вбудований антивірус можуть знайти вірус у файлах драйвера і через це відключається обладнання, що призводить до помилки fltMgr.sys на синьому екрані. Також може бути, що ви намагаєтеся встановити драйвер, який завантажили зі стороннього джерела і антивірус блокує частину настановних файлів. У цьому випадку, ви не повинні відключати антивірус, а перейти на офіційний сайт виробника і завантажити останню версію драйвера. Відомий антивірус, який викликає помилку fltMgr.sys - це ESET. Вимкніть на час його або сторонній антивірус, перевірте, чи викликає це помилку.

3. Перевірка системних файлів і битих секторів

Іноді системні файли можуть бути пошкоджені або відсутні в системі Windows, і з цієї причини ви можете стикатися з різними помилками. Також, якщо на диску є битий сектор в проміжки відповідає за роботу системи і устаткування, то може з'явиться помилка fltMgr.sys.

Відкрийте командний рядок від імені адміністратора і виконайте 3 команди по черзі, чекаючи закінчення процесу після кожної:

  1. chkdsk C: /f /r /x
  2. sfc /scannow
  3. DISM /ONLINE /CLEANUP-IMAGE /RESTOREHEALTH

CHKDSK перевірка і відновлення жорсткого диска