Виявлено переповнення стекового буфера в Windows 10

У Telegram до мене звернувся один користувач з помилкою переповненого стекового буфера в Windows 10. Довго ми вирішували проблему, а точніше винуватця, і знайшли. Справа в тому, що він Майні криптовалюта цілодобово і буфер в певному стеці переповнявся. Я не хотів робити інструкцію так як думав, що це одиничний випадок, та й криптовалюта не моя стихія, але виявилося немає. Через деякий час я виявив цю помилку у себе в Discord, і ще один користувач був з проблемою Twitch. У чому ж сіль?

Коли конкретна програма записує великий обсяг даних в буфер певного стека, що перевищує обсяг пам'яті, виділений для цього стека, то буфер на основі стека переповнюється через брак пам'яті і викликає фатальну помилку. Помилка також може виникнути через неправильну роботу системних файлів, або програми, яка написана кривим кодом. По суті, переповнення буфера вважається небезпечним, особливо, якщо це робить будь-яка стороння незрозуміла програма, так як можна делегувати права, і впроваджувати свій шкідливої ​​код. Якщо ви опинилися в такій ситуації, то розберемо помилки в Windows 10, яка звучить:

Виявлено переповнення стекового буфера в даному додатку. Це переповнення може дозволити зловмиснику отримати управління над даними додатком.

виявлено переповнення стекового буфера в даному додатку

Переповнення стекового буфера в Windows 10 - Що робити?

Ви повинні розуміти, що переповнення стекового буфера може бути викликана будь-якої програмою або системним процесом. Спробуйте перевстановити програму і завантажити її з офіційного сайту, якщо вона завантажена з торрента. Другим дією, скористаєтеся антивірусом і проскануйте всю систему. Запустіть захисник Windows 10 і виберіть параметр сканування в автономному режимі. Також, рекомендую скористатися антивірусним сканером як Zemana або DrWeb.

Розширена перевірка автономного захисника windows

1. Перейменувати BannerStore

Натисніть кнопок Win + R і введіть regedit , щоб відкрити редактор реєстру. У реєстрі перейдіть по шляху:

  • HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\BannerStore
  • Натисніть правою кнопкою миші по BannerStore і перейменуйте його.

перезавантажте ПК

Перейменувати BannerStore в реєстрі

2. Перевірка системних файлів SFC і DISM

Запустіть командний рядок від імені адміністратора і введіть три команди по черзі, чекаючи закінчення процесу після кожної.

  1. sfc /scannow
  2. DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
  3. DISM /online /Cleanup-Image /ScanHealth

Перезавантажте ПК.

Перевірка і відновлення файлів

3. Оновлення Windows 10

Якщо у вас критична помилка переповнення буферного стека, і ви нічого толком на робочому столі зробити не можете, так як вона заважає своєю появою, і у вас стара версія системи, то можна спробувати оновити Windows 10 через засіб Update Assistant.

4. Відновлення системи

Створіть установчу флешку з Windows 10 і почніть установку системи. Коли дійдете до пункту установки, то натисніть знизу на " Відновлення системи ".

Відновлення системи при установки Windows 10

Вас перекине в додаткові параметри завантаження, де ви можете спробувати "Відновлення системи", "Відновлення при завантаженні" або вибрати "Параметри завантаження", щоб запустити безпечний режим.

Відновлення системи за допомогою точки відновлення

Якщо ви будь-яким способом вирішили проблему з переповненням буферного стека в Windows 10, то повідомте в коментарях, як вирішили, і що викликало, щоб допомогти іншим користувачам в даній проблемі.