Файл C: windows system32 ... desktop недоступний в Windows 10

Оновлення для Windows 10 2018 April з'явилося з безліччю чудових функцій, включаючи деякі проблеми, такі як " C: \ windows \ system32 \ config \ systemprofile \ desktop недоступний ". Один користувач розповів, що скинув систему і після входу в неї, замість завантаження на робочий стіл він отримав цю помилку. Інший пояснив, що Windows 10 завантажує робочий стіл і стає чорний екран з такою ж помилкою. І проблема виникає, коли користувачі оновлюють свою версію Windows або виконують чисту установку.

Файл desktop Недоступний в Windows 10

Виправити Desktop недоступний в Windows 10

Проблема з недоступним робочим місцем зазвичай виникає через пошкоджених системних файлів. Однак перезавантаження комп'ютера повинна усунути проблему , але якщо ви не можете виправити помилку, дотримуйтесь подальших рішень.

1. Створити новий обліковий запис користувача

Крок 1 . Запустіть командний командний рядок від імені адміністратора. Натисніть Win + R і введіть в поле cmd , після чого натисніть Ctrl + Shift + Enter. Якщо натиснути відразу кнопку OK , то cmd запуститися в звичайному режимі, але якщо ви натиснете поєднання кнопок  Ctrl + Shift + Enet , Ви запустите її від імені адміністратора.

win + r cmd командний рядок


Крок 2 . Введіть control userpasswords2 команду і натисніть Enter .

control userpasswords2


Крок 3 . Натисніть в новому вікні " Додати" , щоб створити обліковий запис користувача. Далі вставте новий ідентифікатор електронної пошти та код доступу відповідно до інструкцій на екрані. Ви можете додати локального користувача або обліковий запис Microsoft і призначити їй права адміністратора, якщо хочете. Коли ви закінчите створення нового користувача, перезавантажте комп'ютер і на цей раз увійдіть до нового облікового запису користувача. Це найбільш ймовірне і просте рішення, щоб зберегти файли і не встановлювати заново windows.

2. Відновити Windows через установчу флешку

Цей спосіб допоміг виправити проблему з чорним екраном на робочому столі одному користувачеві, з яким я вів переписку в коментарях, і вирішив додати на огляд. Метод вимагає вашої уваги, Ви не повинні пропустити запропонований вам пункт, щоб зберегти файли і додатки, якщо хочете їх зберегти.

Крок 1 . Перейдіть на офіційний сайт microsoft і скачайте Media Creation. Використовуйте Media Creation для створення настановної флешки, на якій буде встановлена остання версія Windows 10. Ви можете почати процес відновлення або оновлення Windows 10 з настановної флешки зі збереженням файлів і додатків. Якщо вам не вдається запустити процес установки при завантаженні Windows 10, то слідуємо нижче.

Крок 2 . Підключіть установчу флешку до комп'ютера і включите свій комп'ютер до чорного проблемного екрану. Далі натисніть  Win + R,  введіть  taskmgr і натисніть  Ctrl + Shift + Enter , щоб відкрити диспетчер задач з правами адміністратора . У диспетчері завдань натисніть на вкладку " Файл "> " Запустити нову задачу ". У діалоговому вікні натисніть " Огляд"  і перейдіть на раніше створений диск USB. Всередині буде файл  setup.exe . Виберіть його для запуску. Дотримуйтесь інструкції на екрані і будьте обережні і уважні, не пропустіть пункт зі збереженням файлів.

Відкрити Setup Windows 10 через диспетчер задач

3. Перезапуск процесу explorer (Провідник)

Крок 1 . Відкрийте диспетчер задач, натиснувши Ctrl + Alt + Del і натисніть знизу докладніше , якщо у Вас є таке. У вкладці " Процеси " знайдіть процес під ім'ям  Провідник (в Windows 7 він називається explorer.exe). Натисніть на ньому правою кнопкою миші і виберіть " Зняти завдання ".Зняти процес explorer в Windows 10

Крок 2 . Далі натисніть зверху на опцію Файл і виберіть Запустити нову задачу. У що з'явився віконці напишіть explorer.exe, поставте галочку Створити завдання з правами адміністратора і натисніть OK. У деяких випадках, користувачі описує, що проделовалі запуск процесу кілька разів, щоб виправити помилку.

Запуск процесу explorer з правами адміністратора

4. Вставити папку Dekstop

Крок 1 . Відкрийте "цей комп'ютер", якщо не можете за допомогою курсору мишки, то натисніть на клавіатурі Win + E. Перейдіть C: \ User і включіть Приховані елементи натиснувши на вкладку Вид. Далі Ви побачите папку Default , зайдіть в неї і скопіюйте папку Dekstop , натиснувши правою кнопкою миші по ній, якщо мишка не працює, то натисніть на клавіатурі кнопку контекстного меню, з правого боку між AltCtrl і Ctrl.

Крок 2 . Після того як Ви скопіювали папку  Dekstop, перейдіть за наступним шляхом  C: \ Windows \ System32 \ config \ systemprofile і вставте папку  Dekstop в каталог systemprofile. Перезавантажте комп'ютер або ноутбук, саме перезавантажте, а не вимкнути і включити.

Вставити папку Dekstop

5. Виконати чисту установку windows 10

Якщо помилка "C: \ windows \ system32 \ config \ systemprofile \ desktop недоступний" з'являється після першого виконаного пункту, то має сенс встановити windows 10 з нуля. Windows 10 ви можете завантажити з офіційного сайту Майкрософт і записати одразу, як ISO образ на флешку для установки або скористатися програмами для створення завантажувальної флешки.

6. Переустановити завантажувальні файли

Можлива причина недоступності робочого столу - це пошкоджені завантажувальні файли. Таким чином, Ви можете відновити їх за допомогою командного рядка з середовища відновлення. Тут ви знайдете ідеальний спосіб - як відновити головний завантажувальний запис (MBR). Якщо виявлю ще способи вирішення нової помилки в windows 10, то обов'язково повідомлю вам. Успіхів!